Víte, že... začíná semifinálová série

Následující víkend je plně v režii semifinálové série mezi druhým a třetím týmem tabulky, které se střetnou o místo ve finále, kde již čeká vítěz základní části České korfbalové extraligy SK RG Prostějov.

Semifinále se hraje na dva vítězné zápasy a sérii mezi KK Brno a MS YMCA Znojmo začíná na hřišti lépe postaveného družstva. Na palubovce KK Brno v Městské hale v Modřicích bude tedy první zápas zahájen v sobotu 26.2. 2022  a v roli mírného favorita do něj vstoupí domácí KK Brno, jenž dokázal v posledním měření sil těchto družstev v neděli vyhrát těsným rozdílem 16:15. Odveta je pak na programu ve znojemské hale v neděli ve večerních hodinách.

Ve čtyřech vzájemných duelech v základní části dokázalo třikrát vyhrát KK Brno a celkové skóre z těchto čtyř zápasů je 87:79 ve prospěch brněnského družstva. Nejlepším střelcem vzájemných střetnutí je znojemský Jan Toufar, který se prosadil celkem osmnáctkrát, na pomyslném druhém místě jsou pak brněnské dámy Sára Sahatciu a Eliška Zieglerová, které se shodně zapsaly do střeleckých listin šestnáctkrát. Zajímavé porovnání nabízí i rozdělení košů podle pohlaví, když 56 košů (ze 79) ve vzájemných duelech nastříleli znojemští muži – tedy 71% a 55 košů (z 89) na straně KK Brno zaznamenaly ženy – tedy 63%.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů:

• Jan Toufar                          MS YMCA Znojmo               18košů
  • Sára Sahatciu                    KK Brno                               16košů
  • Eliška Zieglerová               KK Brno                               16košů
  • Ivan Žák                             MS YMCA Znojmo              14košů
  • Vendula Jemelíková          KK Brno                               11košů
  • Patrik Nguyen                   MS YMCA Znojmo                10košů
  • Lucie Šebelová                  MS YMCA Znojmo              10košů
  • Peter Bušík                        KK Brno                               10košů
  • Dominika Drábková           KK Brno                               9košů
  • Jitka Pavlíčková                 MS YMCA Znojmo               7košů
  • Ondřej Sládek                    KK Brno                               6košů