Česká republika končí na ME 2021 na sedmém místě

Poslední zápas na Mistrovství Evropy 2021 odehráli čeští reprezentanti opět proti Katalánsku, se kterým se potkali již v základní skupině, kdy po dramatickém průběhu vybojovali vítězství 18:17.

Trenér Ivo Kracík výrazně zamíchal sestavou, když vsadil na souhru mužů z Prostějova do začínající útočné čtveřice a českobudějovických Pešáka a Kortuse do obranné sestavy. Začátek první desetiminutovky vyšel českým korfbalistům výtečně a vedli v osmé minutě již 5:2, ale následně opět začaly přicházet mnohé laciné chyby v podobě zkažených přihrávek a nedůraznosti v obranné činnosti a poločasový výsledek 9:9 značil, že opět půjde o náročný duel. Vstup do druhé půle Čechům nevyšel a opět darovali jihoevropským hráčům dvoukošové vedení 10:12, ale do konce třetí čtvrtiny stihli vyrovnat na 12:12. Poslední čtvrtina znamenala výrazné zlepšení v podobě českého výkonu a vedení 15:12. Katalánci dokázali sice ještě snížit na 15:14, ale Pavlína Štěpánová utnula katalánské naděje posledním českým košem na ME 2021 a rozhodla o českém vítězství a konečném sedmém místě.

Česká republika – Katalánsko 16:14 (poločas 9:9)

Koše: Galíček 4, Pešák 4, Hurdálková 3, Štěpánová 2, Nguyen 1, Šnajdr 1, Lešanská 1