Druhý hrací den a první vítězství

Druhý hrací den začal v 8:30 klasicky snídaní. Ale ještě před snídaní vyrazila na nákupy potravin skupina trenérů a doktorky týmu Martiny Boumanové. Martina nám zároveň dělá i kuchařku, za což jí patří velký díky. V 11:00 jsme vyrazili na trénink se zaměřením na hru katalánského týmu, který hodně využívá hru přes asistenta do dvojtaktů. Po návratu z tréninku byl oběd (losos, tzatziky a bramborová kaše). K zápasu jsme vyrazili v 16:00.

Druhé vystoupení českého reprezentačního družstva přineslo první bodový zisk, když naši reprezentanti těsně přemohli soupeře z Katalánska. Zápas se od začátku vyvíjel dle českých not. Již v první čtvrtině si Češi vybudovali šestikošový náskok, když se trefili třikrát Kortus, dvakrát Hurdálková a po koši přidali Zieglerová a Nguyen. Stav 7:1 po první desetiminutovce byl excelentním nástupem do zápasu. I druhá desetiminutovka patřila ze začátku českým korfbalistům, kteří zvýšili svůj náskok až na sedmikošový rozdíl, když Petr Šnajdr zvyšoval už na 9:2 a ještě následně pak Petr Pešák na 10:3, a to po odehrání necelých 15 minut zápasu.

Následně se česká mašina trochu zadrhla a Katalánci do poločasové přestávky snížili na 11:6 a jejich vzestup pokračovali po změně stran, kdy třetí čtvrtinu ovládli Jihoevropané poměrem 6:2 a plně se vrátili do zápasu. Na začátku poslední desetiminutovky navíc otočili na 14:15, na což okamžitě reagoval trenér Kracík oddechovým časem a po něm vyrovnal veledůležitým košem Petr Šnajdr na 15:15. Češi dokázali udržet nervy a opět odskočili na malý rozdíl 18:16, což nakonec bylo rozhodující pro zisk plného počtu bodů z tohoto zápasu. Katalánci sice ještě snížili na rozdíl jediného koše, ale vyrovnat již nedokázali a i čtvrté měření sil s katalánskou reprezentací skončilo rozdílem jediného koše a opět ve prospěch českého korfbalu.

ČR – Katalánsko                18:17     (poločas 11:6)