Konečná nominace na ME U21 v Prostějově

V prvním říjnovém víkendu proběhlo druhé soustředění české reprezentace U21. Opět bylo přímo v místě konání samotného šampionátu, tedy v Prostějově v hale RG a ZŠ. Pro lvíčata šlo o nominační soustředění, kdy trenér Ivo Kracík jmenoval sedm děvčat a sedm chlapců do konečného výběru.

Soustředění začalo tradičně srazem v pátek večer, kdy mladí reprezentanti odehráli přípravné zápasy s hráči z SK RG Prostějov. Hrály se dva zápasy 2 x10 minut. Skóre nebylo tak podstatné, takže se jen stručně zmíníme, že první zápas byl výsledkově vyrovnaný, druhých dvacet minut jasně vyhrál výběr talentované mládeže U21. Podstatné bylo, že trenéři mohli zrevidovat, co hráčům zůstalo v hlavách z posledního soustředění a na čem je naopak nutné dále pracovat, nebo se připomenout.

Druhý den soustředění se skládal z dopoledního tréninku. Po obědě byl na pořadu odpolední přátelský zápas s týmem složeným z 75% z hráčů extraligového výběru MS YMCA Znojmo a 25% z hráčů extraligového týmu SK RG Prostějov. K večeru měli reprezentanti ještě kratší hodinový trénink na pilování doskoku a obrany. Nejzajímavější bylo odpolední přátelské utkání s velmi solidním soupeřem. Hrálo se na 4 x15 minut hrubého času. Zápas byl svižný a měl tempo. Kvalitní protivník reprezentanty ze začátku překvapil svojí rychlostí a pohybem a šel rychle do vedení 3:0. Poté se mladíci s hrou soupeře srovnali a zbytek zápasu byl již vyrovnaný. Konečné skóre a prohra U21 16:17 byla slušným výsledkem pro mladé reprezentanty.

V neděli, během dopoledního tréninku, se trenéři s hráči zaměřili opět na obranu. Vše bylo již pomalu směrováno na styl hry našich soupeřů v základní skupině ME U21, tedy hlavně na styl hry Katalánska a Anglie. Po obědě byl trénink už jen 40 minut a poté se hráči dozvěděli konečnou nominaci. Mezi vyvolenými jsou tyto hráčky a hráči:

• Dominika Drábková (KK Brno)
  • Gabriela Hurdálková (SK Plhov Náchod)
  • Vendula Jemelíková (KK Brno)
  • Anna Literová (VKC Kolín)
  • Sára Sahatciu (KK Brno)
  • Lucie Součková (KCC Sokol České Budějovice)
  • Pavlína Štěpánová (SK Plhov Náchod)

• Rostislav Kortus (KCC Sokol České Budějovice),
  • Mikuláš Martinec (SK Plhov Náchod),
  • Daniel Šmíd (KCC Sokol České Budějovice),
  • Filip Šmíd (SK Plhov Náchod),
  • Petr Šnajdr (SK RG Prostějov),
  • Daniel Štefák (SK RG Prostějov)
  • Jan Toufar (MS YMCA Znojmo).

Největší zastoupení má klub SK Plhov Náchod (dvě děvčata a dva chlapci), silné zastoupení mají i kluby KK Brno (tradičně silné v děvčatech) a KCC Sokol České Budějovice – oba kluby mají po třech hráčích v nominaci. Dva hráče dodal SK RG Prostějov a po jednom hráči doplnily sestavu kluby z Kolína a Znojma.

Poslední soustředění před samotným turnajem čeká tým hned následující víkend – opět v Prostějově. Po tomto víkendu již začíná samotné mistrovství Evropy. Hodně štěstí vyvoleným hráčům. A velké poděkování hráčům, kteří se do konečné nominace nakonec nedostali, ale prošli celou přípravou.