Výsledky osmifinálových zápasů na MS 2019

Nejlepších 16 družstev tohoto šampionátu se utkalo o postup mezi nejlepší osmičku a zároveň o naději na postup na Světové hry 2021. Česká reprezentace dokázala postoupit, po skvělém výkonu hlavně v první polovině utkání, mezi nejlepší osmičku a po osmi letech si zahraje čtvrtfinále na MS a již rozhodně zlepší umístění z minulého šampionátu, kde skončila na devátém místě. Soupeřem českých reprezentantů bude zítra tým Belgie, který si bez větších problémů pohlídal postup přes Maďarsko. Ve velmi napjatě očekávaném duelu, kterým bylo pyrenejské derby, dominovalo Portugalsko, když ještě ve 25.minutě vedlo Katalánsko 9:8, ale závěr zápasu patřil favorizovaným Portugalcům, kteří poslední patnáctiminutovku ovládli jednoznačně 7:2 a zaslouženě postoupili do čtvrtfinále proti Číně, která měla jen velmi málo práce s odevzdaným družstvem Slovenska. Druhým očekávaným vrcholem osmifinále bylo střetnutí Anglie – Surinam, které po nádherném zápase vyhrál Surinam a zajistil si tak účast na Světových hrách a naopak je jisté, že Anglie se do Birminghamu nepodívá.

Klíč k rozřešení postupového rébusu na Světové hry tak aktuálně má ve svých rukou Austrálie, která jako jediná může narušit postup na úkor jednoho z týmu ve čtvrtfinále. K udržení šance by však zítra musela Austrálie porazit silné Maďarsko, aby měla šanci skončit do jedenáctého místa, které by jí zajistilo postup do Birminghamu.

Nejlepším střelcem po čtyřech odehraných zápasech zůstává s velkým náskokem Jing Zhao z Číny, před nizozemským ostrostřelcem v surinamském dresu Geraldem van Dijkem, který dnes sedmi koši pomohl k historickému postupu Surinamu mezi nejlepší osmičku týmů světa.

Osmifinálové výsledky Čtvrtfinálový program

• Nizozemsko – Irsko 34:7
  • Polsko – Německo 9:22
  • Čína – Slovensko 31:9