Již třetí škola z Blanska se zapojila do projektu Školního korfbalu

Základní škola Erbenova je třetí školou v Blansku, která se zapojila do projektu Školního korfbalu.

V průběhu posledních 2 týdnů se na základní škole Erbenova v Blansku uskutečnily až 4 ukázkové dny korfbalu. V nich se s korfbalem seznámili všichni žáci školy již od první třídy až po osmáky. Korfbal je vhodným sportem do hodin Sportovních her, který je volitelným předmětem v 6. a 7. ročníku této školy. Na hodinách Sportovních her totiž společně sportují holky s klukama, kteří upřednostňují pohyb před výukou druhého jazyka. Proto si v "sportovkách" můžou zahrát společně korfbal.

Projekt Školního korfbalu se na ZŠ Erbenova dostal díky dobrým zkušenostem z ostatních škol v Blansku, a to konkrétně ze ZŠ Dvorská a ZŠ Salmova. Dokonce školního roku by se tak mohl odehrát první turnaj nejen na ZŠ Erbenova, ale taky první blanenský turnaj tří škol zapojených do korfbalových aktivit.