Závěrečné kolo starších žáků vyšlo Prostějovu. V přímém souboji si zajistil třetí místo

Základní část má za sebou už i poslední soutěž.  Závěrečné deváté kolo nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků mělo v podstatě jediný úkol: určit, kdo se postaví v semifinále už předem jasnému vítězi základní části ze Znojma. V poctivém souboji se o třetí místo utkal Prostějov s Brnem, a i když to první půli vypadalo na výhru Jihomoravanů, tak byli šťastnější Hanáci. Ty si tak pro závěrečný turnaj, jenž se uskuteční v sobotu 30. března ve Znojmě, vybojovali semifinálový duel s Kutnou Horou. Druhou semifinálovou dvojici pak utvoří domácí Modří Sloni a Brno A.

MINITURNAJ VE ZNOJMĚ

Na generálku finálového turnaje do Znojma se nedostavil Kolín, a tak se uskutečnilo jen klání mezi dvěma nejlepšími celky sezony – domácím týmem a Kutnou Horou. Obě družstva si tak mohli vyzkoušet halu v ostrém klání, které po vyrovnaném a na koše skromném poločase, vyústilo ve výhru Znojma 14:11.

Modří Sloni tak potvrdili první příčku, když z osmnácti letošních utkání patnáctkrát vyhráli, dvakrát remizovali a jedinkrát padli. Jediný, kdo letos dokázal Znojmo zdolat, je právě jeho semifinálový soupeř z Brna. Bude zajímavé, jestli to bude mít na semifinálový souboj nějaký vliv.

Kutná Hora za Znojmem zaostala o pět bodů a se základní částí může být spokojena. Letos padla jen třikrát a hned dvakrát remizovala s nejsilnějším týmem sezony Znojmem.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Kolín, VKC U16  7:0 (kontumace)

Kutná Hora, SK Respo U16 -Kolín, VKC U16  7:0 (kontumace)

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Kutná Hora, SK Respo U16  14:11

Poločas: 4:4. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Cejpek Martin 5, Křupal Patrik 3, Křupal René 2, Pavlíčková Jitka    2, Toufar Tomáš 2 - Šťastný Jakub 6, Němcová Tereza 3.

MINITURNAJ V BRNĚ

Očekávaný souboj nezklamal. Vrchol miniturnaje v Brně představovalo klání mezi domácím áčkem a Prostějovem, ve kterém šlo o třetí příčku v tabulce. Po ní prahly oba týmy, protože znamenal fakt, že se vítěz utkání v semifinále vyhne silnému Znojmu.

Domácí hráči začali svižně a pro ně po výborném prvním poločase vedli o tři koše. Jenže pak neproměnili tři penalty, znervózněli a soupeř je nekompromisně potrestal. Prostějov opanoval druhou část 8:2 a z Brna si odvezl zaslouženou výhru 15:12.

Ostatní duely už tolik dramatu nenabídly a sloužily především k rozloučení většiny hráčů s aktuální sezonou.

Peter Bušík (trenér, Brno): „Večer jsem byl asi trochu víc zklamaný než děcka. Prohra s Prostějovem mě mrzí. Hráči si asi myslí, že se Znojmem nebudou mít problém. Jednou ho letos porazili, když jsem zrovna s týmem nebyl. Já už tak odvážný nejsem. Znojmo bude hrát doma a bude to těžké. Raději jsem do semifinále chtěl Kutnou Horu, kterou jsme bez problémů porazili před čtrnácti dny.“

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Jsme velmi rádi, že se v semifinále vyhneme Znojmu. Výhra nad Brnem je také důležitá z psychologického hlediska. Hráči si před vyvrcholením sezony dokázali, že mohou porážet týmy z první čtyřky. Navíc nám v Brně chyběli dva hráči ze základu, což je pozitivní. V první půlce hráči nedodržovali pokyny a dělali spoustu chyb, soupeři se navíc dařila střelba z dálky. Ve druhé části už jsme se vyvarovali chyb a Brno moc do ničeho nepustili. Se závěrečným kolem jsme moc spokojeni. Účel splnil i i první zápas s brněnským béčkem, kde si zahráli i korfbalisté, kteří se nedostanou tolik na hřiště.“

Brno, KK U16 B - Prostějov, SK RG U16 5:16

Poločas: 1:9. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Dostálová Marta 1, Grygerová Nikola 1, Jokl Antonín 1, Koudelka Tomáš 1, Stodola Jakub 1 - Jankovič David 5, Stach Lukáš 3.

Prostějov, SK RG U16 - Brno, KK U16 A  15:12

Poločas: 7:10. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Valenta František 6, Jankovič David 4 - Čarvaš Dominik 5, Holík Vojtěch 2, Němeček Martin 2.

Brno, KK U16 B - SK Plhov Náchod U16  10:16

Poločas: 6:9. Rozhodčí: Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Drechsler Jakub 5, Ježková Karolína 3 - Štěpánová Jitka 5, Vanclová Ema 3, Zítko Lukáš 3.

Brno, KK U16 A - SK Plhov Náchod U16  18:5

Poločas: 9:2. Rozhodčí: Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Herbstová Zuzana 4, Němeček Martin 4, Kozel Ondřej 3 - Štěpánová Jitka 2.

TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

1.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16                     18           15           2             1             374:166                32

2.            Kutná Hora, SK Respo U16                          18           12           3             3             237:129                27

3.            Prostějov, SK RG U16                                  18           13           0             5             239:152                26

4.            Brno, KK U16 A                                           18           11           1             6             281:164                23

5.            SK Plhov Náchod U16                                  18           6             0             12           196:257                12

6.            Brno, KK U16 B                                           18           3             0             15           127:287                6

7.            Kolín, VKC U16                                           18           0             0             18           55:354                  0