
OZP 2. liga starších žáků vešla do své nadstavbové části. O víkendu se v jihočeském Lišově představily týmy bojující o 1.-6. místo.
Dva rozdílné poločasy předvedly korfbalové týmy z jihu České republiky. Po prvním vyrovnaném poločase 3:3 se rozjela znojemská mašina, která začala proměňovat své šance. Díky sedmi úspěšným střelcům v dresu Znojma, konečné skóre hovořilo jasně pro moravský tým 11:4.
Znojmo se v dalším utkání střetlo s Prostějovem, který velmi dobře zná z moravské části OZP 2. ligy starších žáků. Znojmo jako vedoucí tým tak byl favoritem v tomto duelu proti 3. Prostějovu po základní části. V prvním poločase se podařilo Znojmu vytvořit náskok, který si udrželo i ve druhém poločasu na konečných 9:7 a potvrdilo tak své postavení v moravské tabulce i první výhru tohoto hracího dne.
Dalším vyzyvatelem neporažených Budějovic ze základní části byl moravský Prostějov. První poločas byl vyrovnaný na poločasové skóre 4:4 a sliboval i napínavý druhý poločas. České Budějovice však čekal podobný průběh jako v utkání se Znojmem. Ve druhém poločasu převzal střeleckou iniciativu Prostějov a také jihočeskému týmu postupně odskakoval až na konečných 11:6. Nejlepšími střelci utkání byli Radek Pavlík se 4 koši (ČB) a Elen Bräuerová se 3 koši (PV).
Očekávaný střet přineslo utkání jihočeských rivalů. Tábor v této sezóně ještě neporazil a vlastně ani nehrál vyrovnanější utkání s Českými Budějovicemi, v tomto utkání se to ovšem změnilo. První poločas patřil Táboru 4:2, bylo to poprvé v této sezóně, kdy přehrával Budějovice. Ve druhém poločase však krokodýli zabrali a otočili celý vývoj utkání na závěrečných 9:6. Po obratu tak slavili vítězství a první výhru. Nejlepšími střelci utkání byli opět Radek Pavlík se 4 koši (ČB) a Filip Laštovička se 3 koši (TA).
V posledním utkání nadstavbového kola OZP 2. ligy starších žáků je projevilo zklamání a už i únava z hracího dne. Tábor, který se velmi pěkně představil v utkání s Budějovicemi, se nadějně držel také s favorizovaným Prostějovem. Bojovný a vyrovnanější první poločas však nakonec patřil týmu z Hané 7:5. Ve druhém poločase Prostějov zařadil výrazně vyšší rychlost a Tábor přejel konečným skóre 17:7. Nejlepšími střelci utkání byli Veronika Hošková s 5 koši (PV) a tříkošoví Elen Bräuerová (PV), Tereza Huterová (PV) a Filip Laštovička (TA).
Tabulka po tomto odehraném nadstavbovém kole:
| Tým | Z | V | R | P | Skóre | B | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Vosíme.cz Korfbal Prostějov U16 "B" | 3 | 2 | 0 | 1 | 35 | : | 22 | 4 |
| 2. | Modří Sloni YMCA Znojmo U16 | 2 | 2 | 0 | 0 | 20 | : | 11 | 4 |
| 3. | Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice U16 | 3 | 1 | 0 | 2 | 19 | : | 28 | 2 |
| 4. | Sportovní klub TKC Děčín, z. s. U16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | : | 0 | 0 |
| 5. | ALL SPORT KIDS academy, z.s. U16 "A" | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | : | 0 | 0 |
| 6. | KC SPŠS Tábor U16 | 2 | 0 | 0 | 2 | 13 | : | 26 | 0 |