Starší žáci bojovali o pozice do semifinále. Nejlépe má nakročeno Znojmo

Které týmy nejvyšší žákovské soutěže postoupí mezi čtyřku a rozdají si to ve Znojmě o titul, už bylo před víkendem zřejmé, v předposledním osmém kole základní části tak šlo o především o složení semifinálových dvojic. Kutnohorští korfbalisté měli našlápnuto na první místo, jenže selhali v Brně a momentálně mají k první příčce nejblíž Modří Sloni ze Znojma, kteří vévodí tabulce od prvních kol. O jejich soupeři pro semifinále se nejspíš rozhodne ve vzájemném utkání Prostějova a Brna A, které je na programu v polovině března.

MINITURNAJ V BRNĚ

Tabulkové předpoklady se nenaplnily. Podle nich byli v utkání mezi domácím elitním výběrem Brna a Kutnou Horou favoritem hostující hráči, svou pozici však nepotvrdili. Na soka, který po Vánocích příchodem nejlepších hráčů z B týmu, nabyl na síle, nestačili kutnohorští jasně 7:17. Středočeši tak ztratili slušnou šanci na první místo.

Ve druhém utkání s domácí rezervou už Hora nezaváhala a v posledním kole bude hájit druhou pozici, která znamená výhodné postavení do semifinále. Kutnou Horu přitom v závěru čeká křest proti prvnímu Znojmo a lehčí duel s posledním Kolínem.

Brno, KK U16 A - Kutná Hora, SK Respo U16  13:7

Poločas: 7:3. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Kohl Jiří 5, Čarvaš Dominik 3, Čarvašová Veronika 2 - Šťastný Jakub 2, Dabrowski Karol 1, Mikynová Blanka 1, Novák Matěj 1, Němcová Tereza 1.

Brno, KK U16 B - Kutná Hora, SK Respo U16  7:20

Poločas: 2:9. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Holík Lukáš 4, Drechsler Jakub 3 - Novák Matěj 6, Šťastný Jakub 6, Němcová Tereza 4.

Miloslava Mensová (trenérka, Kutná Hora): „Utkání proti Brnu A nezačalo z naší strany vůbec dobře. Nedařilo se nám založit pěkné útoky, kazili jsme hodně nahrávek a úspěšnost naší střelby byla nízká. Celý zápas jsme se trápili a ani štěstí při nás nestálo. Z prohry s domácím celkem jsme se však oklepali a v druhém zápase si spravili chuť výhrou nad Brnem B. Od začátku zápasu, bylo jasné, kdo utkání ovládne. Nicméně i dva body jsou ze sobotního turnaje pro nás velmi důležité.“

MINITURNAJ V KOLÍNĚ

Tři jasné duely a jeden boj. Tak vypadalo sobotní korfbalové odpoledne v Kolíně. Nejlépe z něj opět vyšli znojemští korfbalisté, kteří ovládli oba zápasy a uhájili tak první místo v tabulce, které jim už jen těžko někdo vezme.

Znojmo nejprve lehce přehrálo výběr Náchoda a poté podstoupilo nervydrásající utkání s Prostějovem. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec byli díky závěrečné trefě o koš lepší znojemští hráči. Těm tak k uhájení první příčky stačí v posledním kole uhrát bod, což pro ně proti Kolínu bude hračka.

Kolín, VKC U16 - Prostějov, SK RG U16  3:17

Poločas: 0:6. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Dobiášová Marie 1, Holoubková Veronika 1, Sandtner Lukáš 1 - Valenta František 4, Křížková Eliška 3.

SK Plhov Náchod U16 - Modří Sloni YMCA Znojmo U16  7:24

Poločas: 3:13. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Netolický Martin 2, Zítko Lukáš 2, Štěpánová Jitka 2 - Pavlíčková Jitka 7, Cejpek Martin 5, Kočková Klára 4.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Prostějov, SK RG U16  13:12

Poločas: 6:7. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Pavlíčková Jitka 6, Cejpek Martin 3, Kočková Klára 2, Toufar Tomáš 2 - Bartošová Vendula 5, Valenta František 5.

Kolín, VKC U16 - SK Plhov Náchod U16  7:21

Poločas: 3:11. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Holoubková Veronika 2 - Netolický Martin 5, Vanclová Ema 4.

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Uplynulý víkend jsme nebrali na lehkou váhu, protože jsme se chtěli vyhnout v semifinále Znojmu, které stále považujeme za nejsilnější tým. Navíc finálový den se uskuteční ve Znojmě, takže o to budou Modří Sloni silnější. I když pořádně neznáme sílu Brna, když se po novém roce vybrali ti nejlepší hráči. S ním jsme se ještě neutkali. Stane se tak příští víkend, kdy se s Brňany nejspíš utkáme o třetí pozici. V Kolíně jsme si v sobotu ověřili, že se dá hrát i se Znojmem. Zápas jsme měli ve svých rukou, bohužel jsme ho ztratili kvůli vlastním chybám. Duel byl velmi vyrovnaný, nám se nedařily proměňovat šance z pod koše, co je škoda.“

TABULKA:

1. Modří Sloni YMCA Znojmo U16                     16           13           2             1             353:155                28

2. Kutná Hora, SK Respo U16                           15           10           3             2             205:107                23

3. Prostějov, SK RG U16                                   16           11           0             5             208:135                22

4. Brno, KK U16 A                                            15           9             1             5             231:141                19

5. SK Plhov Náchod U16                                   15           5             0             10           167:215                10

6. Brno, KK U16 B                                            15           3             0             12           109:235                6

7. Kolín, VKC U16                                            16           0             0             16           55:340                  0