Kutnohorští starší žáci zabodovali a stíhají vedoucí Znojmo

První místo a nejvýhodnější pozici do semifinále mají blízko. Kutnohorští korfbalisté vytěžili z posledních tří utkání nejvyšší soutěže starších žáků všech šest bodů a dostali se už na dostřel prvnímu Znojmu. Na něj nyní ztrácejí tři body, mají však zápas k dobru a do konce základní části jim ještě zbývá sehrát pět duelů. Kutná Hora neměla problém už v pátek v dohrávce pátého kola proti Kolínu a vyšel jí i jediný zápas dohrávky sedmého kola, když na palubovce třetího Prostějova vyhrála jasně 17:8.

Dohrávka 7. kola:

Náchod na Hanou nedorazil a tím pádem se odstřihl od možnosti proklouznout do čtyřčlenného play-off. Na páté pozici už ho od čtvrté pozice dělí propastných devět bodů a musel by se stát zázrak, aby se dostal do semifinále.

V Prostějově se tak odehrál jen duel mezi domácím celkem a Kutnou Horou. Zápas neměl favorita, na palubovce se však k překvapení mnohých odehrál poměrně jasný boj.  Hráči ze stříbrného města sice nastoupili jen v sedmi, se žlutočerným týmem, jenž nastoupil oslabený o hlavní opory, však neměli velký problém. Od začátku tkání byli rychlejší, důraznější a za úspěchem šli mnohem srdnatěji. To jim vyneslo jasnou výhru a posílení šancí na sesazení Znojma z trůnu.

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Bohužel jsme do zápasu šli bez našich dvou zraněných nejlepších holek a hned ve třetí minutě se nám zranil i náš nejlepší kluk. Na těchto třech hráčích máme postavenou hru a bez nich to moc nešlo. Nastoupili hráči, kteří nemají tolik zkušeností, a hru to poznamenalo.  Kutná Hora byla důraznější a rychlejší, výhru si zasloužila. Neskládáme však zbraně, úkol zní nespadnout na čtvrté místo. Rádi bychom si semifinále zahráli právě s Kutnou Horou a finále pak se Znojmem.“

Miloslava Mensová (trenérka, Kutná Hora): „Do zápasu jsme proti prostějovskému celku nastoupili v nekompletní sestavě. Do utkání jsme však šli s velkým odhodláním a touhou zvítězit. Soupeř si nebyl schopný poradit s hrou proti sedmi a jeho útok tak nebyl dostatečně účinný. Celé utkání mělo hladký průběh, prostějovští hráči dělali mnoho chyb a naše družstvo z nich mohlo těžit. Po dobrém výkonu celého týmu jsme si zaslouženě připsali dva body. Co se týče tabulky, tak první tři místa jsou hodně vyrovnaná. My však máme zápas k dobru a můžeme se Znojmu přiblížit na rozdíl jednoho bodu. V posledních zápasech se může pořadí určitě zamíchat, necháme se překvapit. První místo by však do semifinálových bojů bylo přínosné.“

Prostějov, SK RG U16 - SK Plhov Náchod U16  7:0 (kontumace)

SK Plhov Náchod U16 - Kutná Hora, SK Respo U16  0:7 (kontumace)

Prostějov, SK RG U16  Kutná Hora, SK Respo U16  8:17

Poločas: 4:12. Rozhodčí: Josef Valenta, Martin Dušek. Nejlepší střelci: Dvořáková Martina 4,

Lisický Roman 2 - Němcová Tereza 5, Šťastný Jakub 5, Novák Matěj 4.

Dohrávka 5. kola:

Kolín, VKC U16 - Kutná Hora, SK Respo U16  1:20

Poločas: 1:8. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Arnet Šimon 1 - Novák Matěj 6, Slavíková Aneta 5, Šťastný Jakub 5.

Tabulka:

1.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16      14           11           2             1             316:136                24

2.            Kutná Hora, SK Respo U16           13           9             3             1             178:87                   21

3.            Prostějov, SK RG U16                    14           10           0             4             179:119                20

4.            Brno, KK U16 A                              14           8             1             5             218:134                17

5.            SK Plhov Náchod U16                    13           4             0             9             139:184                8

6.            Brno, KK U16 B                              14           3             0             11           102:215                6

7.            Kolín, VKC U16                              14           0             0             14           45:302                  0