Play off se blíží. Brno si připsalo povinné dvě výhry

Relativně snadná práce. Brněnské áčko v sobotu splnilo dvěma výhrami proti papírově slabším soupeřům povinnost a z domácí haly si z dohrávky šestého kola nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků odneslo všechny čtyři body. Díky nim starší žáci z jihu Moravy posunuli na třetí místo v tabulce, čtvrtá Kutná Hora má však čtyři zápasy k dobru. V Brně pak po jedné výhře ukořistil domácí rezervní tým a Náchod.

Nejočekávanější duel dne představoval hned první zápas mezi domácím áčkem a Náchodem. Hosté však do Brna dorazili jen se sedmi hráči a soupeři dokázali vzdorovat jen v úplném úvodu, než se Brňané uklidnili a rozstříleli. I tak brněnský zaskakující trenér Ondřej Fridrich nebyl s hrou svých svěřenců úplně spokojený.

Další utkání probíhaly v podobném duchu, když už od začátku bylo vždy jasné, kdo je na hřišti pán. Až poslední klání mezi domácím béčkem a Kolínem slibovalo napínavou podívanou. Oba celky jsou totiž složené z velmi mladých hráčů a moc výher letos ještě neposbíraly, respektive Kolín letos nezískal ještě ani bod. V defenzivně laděném zápase se přece jen projevila o něco větší síla brněnských korfbalistů, kteří zvítězili 8:3.

Do konce základní části zbývá odehrát několik dohrávek a dvě kompletní kola a pomalu vrcholí boj o čtyřčlenné play off. Na něj jsou momentálně jasně daní favorité – Znojmo, Prostějov, Brno A a Kutná Hořa, kteří ostatním trochu odskočili. To však neznamená, že není o co hrát. Jednak ještě může do hry o play off promluvit někdo jiný, důležité bude i umístění prvních čtyř týmů. Asi nikdo by nechtěl v semifinále narazit na letos dost suverénní Znojmo.

Ondřej Fridrich (zaskakující trenér, Brno): „Na konci února sehrajeme s Kutnou Horou klíčový duel o třetí příčku, která bude znamenat vyhnutí se silnému Znojmu v semifinále. Aby se tento cíl naplnil, bude potřeba z posledních dvou kol vyválčit plný počet bodů. Béčko si naopak může v klidu připravovat půdu pro další sezonu. I když byla sobotní bojovnost výborná, kvalita zatím značně pokulhává za potenciálem a rozhodně je na čem pracovat.“

Brno, KK U16 A - SK Plhov Náchod U16  20:11

Poločas: 14:5. Rozhodčí: Adam Lorenz. Nejlepší střelci: Čarvaš Dominik 6, Holík Vojtěch 5 - Nováková Klárka 6, Vanclová Ema 2, Štěpánová Jitka 2.

SK Plhov Náchod U16 - Brno, KK U16 B  16:6

Poločas: 7:1. Rozhodčí: Adam Lorenz. Nejlepší střelci: Schmidtová Tereza 4, Nováková Klárka 3, Zítko Lukáš 3 - Jokl Antonín 3, Fábková Anna 2.

Brno, KK U16 A - Kolín, VKC U16  25:4

Poločas: 9:0. Rozhodčí: Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Franzki Samuel 7, Čarvaš Dominik 5 - Pospíšil Tomáš 2.

Brno, KK U16 B - Kolín, VKC U16  8:3

Poločas: 5:1. Rozhodčí: Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Drechsler Jakub 2, Holík Lukáš 2, Ježková Karolína 2 - Pospíšil Tomáš 2.

Tabulka:

1.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16                14           11           2             1             316:136                24

2.            Prostějov, SK RG U16                              12           9             0             3             164:102                18

3.            Brno, KK U16 A                                        14           8             1             5             218:134                17

4.            Kutná Hora, SK Respo U16                      10           6             3             1             134:78                  15

5.            SK Plhov Náchod U16                               11           4             0             7             139:170                8

6.            Brno, KK U16 B                                          14           3             0             11           102:215                6

7.            Kolín, VKC U16                                          13           0             0             13           44:282                  0