Konec série. Znojemští starší žáci poznali skutečnou sílu Brna

S novým rokem přišly i nové věci. Starší žáci korfbalových Modrých Slonů ze Znojma letos totiž poprvé padli. O jejich první skalp sezony se postaral elitní brněnský tým, který je od nového roku nově složen z nejlepších hráčů, které Korfbal klub má k mání. Páté kolo nejvyšší žákovské soutěže sedlo i Prostějovu, jenž vyhrál oba zápasy a v tabulce předskočil dosud druhou Kutnou Horu.

MINITURNAJ VE ZNOJMĚ

Série vydržela do čtrnáctého zápasu. Znojmo drželo neporazitelnost až do této neděle, když narazilo na pozměněný tým Brna a prohrálo s ním těsně 11:12. Hostům z Brna vyšel výborně vstup do utkání, když se ujali vedení 4:0 a mírný náskok se jim podařilo udržet až do konce. Korfbal klub nerozhodila ani absence trenéra Petera Bušíka, který plnil hráčské povinnosti na Europa Cupu a jehož místo zastal výjimečně trenér dorostu Jan Šedý.

Brňané mají v soutěži dva celky, kam byli hráči na podzim rozčleněni podle věku. Od nového roku se do A týmu přesunuli tři nejlepší korfbalisté z béčka, kam naopak putovali tři hráči z áčka. Brno tak do pátého kola poprvé nasadilo v jednom týmu to nejlepší, což šlo hned poznat.

Jan Šedý (zaskakující trenér, Brno): „Nebyl jsem do situace ve starších žácích moc zasvěcen, ale Peter mě včas poučil. Navíc je v našich žácích i šest hráčů, co chodí s námi za dorost, takže jsem některé velmi dobře znal. U áčka šlo poznat, že se sešla silná sestava. Proti Znojmu to hráči zvládli dobře takticky. V prvním zápase dne, kdy Znojmo smetlo naše béčko, jsme se divili, co všechno jim tam spadne. Áčko je však dostalo pod tlak, Znojmo znervóznělo a přestalo trefovat střely z dálky. I tak soupeř zaslouží uznání, líbí se mi, jak hraje. Děckám z béčka jsem se snažil hlavně v klidu poradit. Mají hodně málo zkušeností.“

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Brno, KK U16 B  37:3

Poločas: 22:2. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Pavlíčková Jitka 10, Toufar Tomáš 10, Křupal Patrik 6 - Drechsler Jakub 1, Holík Lukáš    1, Ježková Karolína 1.

Brno, KK U16 A - Brno, KK U16 B  23:2

Poločas: 12:2. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Kohl Jiří 4, Kozel Ondřej 3, Pražáková Marie 3 - Drechsler Jakub  1, Holík Lukáš 1.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Brno, KK U16 A  11:12

Poločas: 5:8. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Kočková Klára 3, Křupal Patrik 2, Toufar Tomáš 2 - Franzki Samuel 4, Drobníková Anna 3, Kohl Jiří 2.

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

V Náchodě se stal králem Prostějov. Hanáci bez větších obtíží zvládli oba zápasy a v tabulce už vystoupali na druhou příčku, i když třetí Kutná Hora má dva duely k dobru. Na první Znojmo, které má naopak dva zápasy náskok, pak aktuálně Prostějov ztrácí šest bodů.

Žlutočerný tým rozhodl o triumfu s Náchodem už v první půli, kterou ovládl o sedm košů a ve druhé části už náskok pohodlně hájil. Mladý tým Kolín zatím letos ostatním slouží spíš jako střelnice, což využil i Prostějov a zlepšil si tak skóre.

SK Plhov Náchod U16 - Prostějov, SK RG U16  10:18

Poločas: 6:13. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Vanclová Ema 4, Nováková Klárka 3, Štěpánová Jitka 2 - Valenta František 5, Bartošová Vendula 3, Jankovič David 3.

Prostějov, SK RG U16 - Kolín, VKC U16  27:3

Poločas: 11:1. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Valenta František 9, Bartošová Vendula 7, Jankovič David 4 - Holoubková Veronika 1, Vedral Štěpán 1, Vondráčková Nela 1.

TABULKA:

1.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16                14           11           2             1             316:136                24

2.            Prostějov, SK RG U16                                  12           9             0             3             164:102                18

3.            Kutná Hora, SK Respo U16                          10           6             3             1             134:78                  15

4.            Brno, KK U16 A                                             12           6             1             5             173:119                13

5.            SK Plhov Náchod U16                                    9             3             0             6             112:144                6

6.            Brno, KK U16 B                                              12           2             0             10           88:196                  4

7.            Kolín, VKC U16                                               11           0             0             11           37:249                  0