IKF EUROPA CUP 2019 #01

Dnes ráno odcestoval loňský mistr ČR, tým Korfbal Klub Brno, který vede zkušený trenér Jakub Máša do belgického Kortrijk kde se bude konat již 53. ročník nejstaršího klubového turnaje Europa Cup pořádaného Mezinárodní Korfbalová Federace (IKF)

Na soupisce brněnského týmu jsou následující hráči a hráčky:

#14 Lenka Faltýnková #13 Peter Bušík
#04 Barbora Dvořáková #08 Ondřej Fridrich
#06 Eliška Jonáková #12 Martin Skála
#03 Sára Sahaticu #05 Jiří Ziegler
#11 Štěpánka Jonáková #10 Ondřej Sládek
#15 Dominika Drábková #09 Adam Lorenz
#16 Vendula Jemelíková

Program turnaje pro český celek v základní skupině vypadá následovně:

10.1.2019 10:15 1908 SZAC Budapešť vs. KK Brno live
10.1.2019 18:15 Zahajovací ceremoniál
10.1.2019 20:15 TOP/SolarCompleet vs. KK Brno live
11.1.2019 10:15 KK Brno vs. SG Pegasus 1991 e.V. live
11.1.2019 odpoledne semifinále (1-4 nebo 5-8)
12.1.2019 odpoledne zápasy o konečné umístění

První soupěř ve skupině:

Prvním soupeřem Brna bude ve čtvrtek dopoledne od 10:15 maďarský mistr posledních let a nejlepší družstvo Maďarska 1908 SZAC Budapest, které dlouhodobě pracuje ve stejném složení pod vedením zkušeného trenéra, který se současně věnuje i národnímu družstvu. Téměř kompletní sestava maďarského šampiona tak hrála i na ME 2018 v Nizozemsku, kde se prezentovala výbornými výkony a obsadila konečné osmé místo. Dokonce dvaadvacetiletý Balazs Berenyi byl se 30 koši nejlepším střelcem celého šampionátu a i druhý nejlepší střelec Zsolt Ferenc Majer byl s 21 koši na sedmém místě tabulky střelců ME, což značí velmi výrazné úspěchy a je jasné, že na mužské střelce se bude muset obrana brněnského mistra zaměřit velmi pozorně.

Druhý soupěř ve skupině:

Ve čtvrtek večer, v posledním zápase dne, změří český mistr síly s nejlepším družstvem světa posledních let - s nizozemským mistrem TOP Sassenheim, který dokázal vyhrát i poslední dva ročníky Poháru mistrů evropských zemí (tedy bychom je mohli přirovnat k fotbalovému Realu Madrid) a před pár dny i tradiční štědře dotovaný Korfbal Challenge a bude patřit k největším favoritům na zisk cenné trofeje potřetí za sebou. TOP Sassenheim se opírá mnoho reprezentačních opor a hvězd světového korfbalu jakými jsou třeba Celeste Split či Mick Snel, kteří jsou aktuálně považováni za nejlepší hráče světa.

Poslední soupěř ve skupině:

Poslední zápas v základní skupině bude pro českého mistra velmi náročný. V pátek dopoledne vyzvou brněnští korfbalisté německého mistra SG Pegasus, který obhajuje loňské bronzové medaile z EC 2018, kde mimo jiné porazil i tehdejšího českého zástupce KCC Sokol České Budějovice 16:15, když ještě těsně před koncem vedli Jihočeši 15:14.

Německý korfbal zaznamenal v loňském roce obrovský výkonnostní úspěch, když reprezentace (samozřejmě s mnoha hráči SG Pegasus) dokázala porazit na ME Belgii a postoupit až do finále.

Důležité odkazy které je možné sledovat: