Připomenutí korfbalu na ZŠ Heyrovského v brněnské Bystrci

V minulém týdnu byl korfbal představen novým žákům v jedné z bystrckých základních škol. V průběhu dvou ukázkových dnů se s korfbalem seznámilo 10 tříd prvního stupně ZŠ Heyrovského. Tato škola se pravidelně zapojuje do korfbalových soutěží a v loňském ročníku Školního korfbalového poháru dokonce její žáci vyhráli kategorii třetích tříd. O úspěchy a propagaci korfbalu na škole se stará paní učitelka Nekulová, která zaníceně vede své žáky a v dalších sportovních soutěžích.

K ukázkám se dostali postupně všichni žáci druhých až pátých tříd. Páťáci se připravovali na blížící se školní turnaj a následující obvodní kola, čtvrťáci se naučili tradiční variantu korfbalu 8 proti 8, kterou se hrají soutěže školního poháru od čtvrtých tříd. A nejmladší druháci a třeťáci se s korfbalem potkali úplně poprvé, samozřejmě si zahráli i jednodušší variantu Korfbal 4. Předběžně již byl domluven i termín pro odehrání školního korfbalového turnaje, který se bude konat 24. ledna. Nejlepší hráči pak budou reprezentovat svou školu v obvodních kolech Školního poháru na konci února.