Sedmé kolo starších žáků? Brněnské béčko předčilo kolegy z áčka, Znojmo znovu vítězí

I když se říká, že nic není předem ztracené a každý zápas je jiný, tady by překvapení znamenalo až moc velkou senzaci. V sobotní předehrávce sedmého kola Korfbalové ligy starších žáků všechny čtyři duely brněnského miniturnaje dopadly tak, jak se očekávalo. Dominantní postavení v tabulce potvrdilo Znojmo, které bez větších obtíží porazilo oba domácí celky, po jedné výhře pak ukořistily domácí týmy nad otloukánkem soutěže z Kolína.

Jedinou zajímavost představuje fakt, že brněnské béčko, ve kterém nastupují mladší hráči, uhrálo s lídrem tabulky ze Znojma mnohem lepší výsledek než jejich starší a zkušenější kolegové z elitního celku.

Kolín ve dvou duelech zaznamenal jen tři koše a stále beznadějně okupuje poslední místo v tabulce s hrozivým skóre 28:180. Středočechům o výsledky však moc nejde. V letošním týmu starších žáků totiž u nich najdeme jen tři korfbalisty, které patří do zmíněné věkové kategorie. Zbytek pak tvoří mnohem mladší hráči, kteří logicky nestačí vyspělejším soupeřům.

Tereza Paďouková (trenérka, Kolín): „Letos si moc velké naděje neděláme. Bude malý zázrak, pokud se nám vůbec podaří získat nějaký bod. S mladým týmem máme zatím ambice předvádět dobře základní prvky korfbalu jako je přihrávka oběma rukama a další věci. Zpočátku jsem se trochu bála, že děcka budou vysoké prohry špatně snášet, ale docela to dávají. Snažím se je různě motivovat, povzbuzovat a chválit za to, co se jim povedlo. Třeba teď jsem je motivovala donuty, které jsem jim po turnaji koupila. Jinak se mi zdá, že soutěž je dost vyrovnaná, dost týmů má velmi šikovné kluky i holky.“

Peter Bušík (trenér, Brno): „Našemu áčku chyběli dva silní kluci a proti nadupanému Znojmu to šlo poznat. Hodně chyběl Jirka Kohl, jehož koše jsme postrádali. Když nebyl na hřišti, jakoby si nevěřili ani ostatní. Chytli jsme v poslední době střeleckou krizi, kterou nám moc nejde překonat. Hráči si nevěří a nevím moc proč. Béčko se naopak proti Znojmu heclo a příjemně překvapilo. Soupeř poté sice trochu šetřil opory, to však nesnižuje nás výkon. V sobotu si spíš naše áčko zasluhovalo být béčkem a naopak.“

Brno, KK U16 A - Kolín, VKC U16  24:3

Poločas: 15:0. Rozhodčí: Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Čarvaš Dominik 7, Herbstová Zuzana 4, Čarvašová Veronika 4 - Vedral Štěpán 3.

Brno, KK U16 B - Kolín, VKC U16  14:1

Poločas: 8:1. Rozhodčí: Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Dostálová Marta 3, Němeček Martin 3, Holík Vojtěch 2, Ježková Karolína 2, Kalášek Vojtěch 2 - Vondráčková Nela 1.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Brno, KK U16 A  22:7

Poločas: 13:3. Rozhodčí: Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Křupal Patrik 8, Toufar Tomáš 4 - Franzki Samuel         3, Drobníková Anna 2.

Brno, KK U16 B - Modří Sloni YMCA Znojmo U16  12:23

Poločas: 8:12. Rozhodčí: Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Holík Vojtěch 4, Němeček Martin 3, Ehrenbergerová Andrea 2 - Toufar Tomáš 7, Křupal Patrik 6, Pavlíčková Jitka 3.

TABULKA

1.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16                   10           8             2             0             218:115                18

2.            Kutná Hora, SK Respo U16                          8             5             2             1             110:62                  12

3.            Prostějov, SK RG U16                                  8             5             0             3             92:71                     10

4.            Brno, KK U16 A                                              8             4             0             4             120:84                  8

5.            SK Plhov Náchod U16                                    6             2             0             4             80:96                     4

6.            Brno, KK U16 B                                               8             2             0             6             67:107                  4

7.            Kolín, VKC U16                                                8             0             0             8             28:180                  0