Liga starších žáků: Modří Sloni znovu zadupali oba soupeře

Opět zabodovala dvojice týmů, kterým se dařilo i v předešlých zápasech. V Korfbalové lize starších žáků vyšel start do soutěže nejlépe týmům Znojma a Kutné Hory, které ostatním v tabulce mírně odskočily. V nedělním druhém kole oba celky dvakrát vyhrály, což znamená, že Modří Sloni stále drží neporazitelnost a Středočeši jsou s jednou prohrou a remízou z šesti duelů hned v závěsu.

MINITURNAJ V KOLÍNĚ

Čtyři jasná utkání a jeden velký boj. Tak vypadal miniturnaj v Kolíně, kterého se vedle domácích korfbalistů účastnily také oba brněnské týmy a Kutná Hora. Nováček soutěže z Kolína, který nastupuje s velmi mladým družstvem, opět na své soupeře nestačil, když ho porazila i brněnská rezerva a v duelech se silným brněnským áčkem a Kutnou Horou neměl šanci.

Vrchol dne tak přišel v zápase stříbrného města s hráči z moravské metropole. Obě strany předváděly líbivý korfbal a o poločase svítil na tabuli stav 4:2 pro Brňany. Kutná Hora však ve druhé části hry ukázala větší hlad po vítězství a duel bojovným výkonem otočila na 12:10 ve svůj prospěch.

Miloslava Mensová (trenérka, Kutná Hora): „Ve druhém utkání proti Brnu B jsme sice rychle vedli, ale ztratili jsme koncentraci a nemohli se prosadit. Pak jsme se naštěstí zmátořili a pohodlně zvítězili. Soupeři jsme nedovolili příliš akcí. Musím konstatovat, že zápas byl v pomalejším tempu, asi z důsledku špatné fyzičky. Z dobrého startu v soutěži jsme mile překvapení. Doufáme, že se nám bude dařit i nadále. S ostatními týmy se teprve seznamujeme, nevíme co od nich čekat, protože se oproti loňskému roku jejich složení rapidně změnilo. Dokonce do kategorie starších žáků se nově přihlásil Kolín. Je vidět, že tým je hodně nezkušený a tvoří ho hodně mladí hráči, tudíž si myslím, že zápasy proti nim budou jednoduché. Závěrem bych chtěla říct, že uděláme všechno pro to, abychom se umístili v letošní sezoně co nejvýše.“

Kolín, VKC U16 : Brno, KK U16 B - 2:13

Poločas: 2:7. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci:  Jiroudková Markéta  1, Vedral Štěpán 1 - Jokl Antonín 5, Holík Vojtěch 2, Ježková Karolína 2, Němeček Martin 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 : Brno, KK U16 A - 12:10

Poločas: 2:4. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Novák Matěj 3, Němcová Tereza 3, Dabrowski Karol 2, Šťastný Jakub 2 - Kohl Jiří 3, Franzki Samuel 2, Čarvašová Veronika 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 : Brno, KK U16 B - 22:4

Poločas: 6:2. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Šťastný Jakub 7, Juklová Šárka 4, Novák Matěj 4, Němcová Tereza 4 - Holík Vojtěch 2, Němeček Martin 1, Vojnová Sofie 1.

Kolín, VKC U16 : Brno, KK U16 A - 5:25

Poločas: 2:14. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Vedral Štěpán 2, Holoubková Veronika 1, Jiroudková Markéta 1, Sandtner Lukáš 1 - Herbstová Zuzana 6, Kohl Jiří 4, Čarvaš Dominik 4.

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

Modří Sloni opět všechny soupeře zadupali do země. Znojemští korfbalisté drží neporazitelnost i po druhém kole, když si v neděli poradili nejprve v těžkém zápase s Prostějovem a poté už hladčeji zdolali i Náchod, jenž do domácího miniturnaje nastoupil oslabený jen v sedmi hráčích.

To se mu stalo osudným, protože domácí celek nedokázal zabodovat ani ve střetnutí s Hanáky. Ze čtyř duelů tak zatím Náchodští uspěli jen jednou a v tabulce jim patří nelichotivé předposlední místo před suverénně posledním Kolínem.

Lenka Toufarová (trenérka, Znojmo): „S Prostějovem to byl celkem boj, ale vše bylo zbytečně vyhrocené. Prostějovský trenér úplně zbytečně vyhrocuje atmosféru, řve na rozhodčí i na hráče. Takové chování se mi nelíbí, zvlášť když se jedná o zápasy v mládežnických kategoriích. Myslím si, že jsme vyhráli, protože jsme situaci unesli lépe psychicky. Náchod má sice výborný tým, ale jeho oslabení bylo znát. Stále si však myslím, že nejsilnější je Brno a přeju si, abychom si to s ním rozdali ve finále. Moc to sem nepatří, ale musím zmínit, že vedle starších žáků se nám daří i mezi těmi mladšími, které vede syn Honza. Mám radost, že nám obě kategorie šlapou.“

SK Plhov Náchod U16 : Prostějov, SK RG U16 - 15:20

Poločas: 8:12. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 3, Schmidtová Tereza 3, Zítko Lukáš 3, Štěpánová Jitka 3 - Valenta František 7, Jankovič David 5.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 : Prostějov, SK RG U16 - 17:14

Poločas: 9:6. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Kočková Klára 6, Pavlíčková Jitka 5 - Bartošová Vendula 5, Valenta František 4.

SK Plhov Náchod U16 : Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - 18:30

Poločas: 9:12. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 8 - Křupal Patrik 9, Cejpek Martin 8, Toufar Tomáš 5.

TABULKA PO 2. KOLE:

1. Modří Sloni YMCA Znojmo U16            6              5             1             0             123:70                  11

2. Kutná Hora, SK Respo U16                  6              4             1             1             85:43                     9

3. Prostějov, SK RG U16                          6              3             0             3             75:65                     6

4. Brno, KK U16 A                                   4              2             0             2             78:48                     4

5. Brno, KK U16 B                                   4              1             0             3             32:63                     2

6. SK Plhov Náchod U16                          4              1             0             3             50:82                     2

7. Kolín, VKC U16                                    4                0             0             4             9:81                     0