Český pohár v žákovských kategoriích 2018

Český korfbalový pohár v žákovských kategiriích 2018 se uskutečnil již tradičně na plhovském hřišti v Náchodě. Předpověď počasí hrozila dokonce i bouřku, ale celý víkend bylo nakonec příjemně a slunečno. Déšť, za to vydatný, přišel až v neděli po vyhlášení a odjezdu všech týmů. V pátek 1. 6. v pozdních odpoledních a večerních hodinách dorazily týmy do areálu školy. Děti s trenéry se ubytovaly a seznámili se s rozpisem sobotního programu turnaje. První zahájení zápasů se uskutečnilo v sobotu 2. 6. v 9:00. Všichni se do zápasů pustili naplno a hráli ze všech sil. Někdy byly souboje týmů velmi napínavé a z hřišť se ozýval křik, potlesk, radost a jásot. Ve večerních hodinách už byl připraven i rozpis na neděli a bylo jasné, kdo si to s kým rozdá o konečné umístění. Večer byl teplý, příjemný a všichni si ho užili. K dispozici bylo také jiné sportovní vybavení a týmy si tak mohli vyzkoušet jiné sporty. V neděli se hráli zápasy o umístění, které byly opět velmi vyrovnané a napínavé. V kategorii minižáků se účastnilo rekordních deset týmů, v mladších žácích bojovalo o medaile pět týmů a v kategorii starších žáků se mezi sebou utkaly čtyři týmy. Hrálo se na pěti korfbalových hřištích a v součtu padlo 702 košů. Konečné pořadí týmů bylo následující:

Starší žáci

8. Kutná Hora 1
9. Kutná Hora 3
10. Děčín

V průbhěu celého turnaje probíhal seminář rozhodčích, který vedl zkušený mezináordní rozhodčí Ondřej Fridrich s vydatnou pomocí Pavla Minarčíka. Semináře se zúčastnilo celkem 14 rozhodčích. K semináři rozhodčích pro Vás připravujeme samostatný článek na který se můžete těšit již tento víkend.