IKF U19 Open European Korfball Championship 2018 - den třetí

Čtvrtfinálové zápasy:

 

ČR U19 – Portugalsko U19        13:15 (po poločase 6:5)

Koše ČR: Cupáková 3, Sahatciu 3, Toufar 2, Literová 1, Holubčíková 1, Kovář 1, Kortus 1

Reprezentační tým nastoupil k prvnímu zápasu s vědomím, že vítězství jej posune do bojů o medaile, na což by paradoxně stačila pouze druhá výhra po včerejší povinné výhře nad Polskem. Do zápasu vstoupila obě družstva velice nervózně a na první koš tak diváci museli čekat až do sedmé minuty zápasu. V ní se tým z Pyrenejského poloostrova ujal vedení 0:2. Poté následovala šňůra českého týmu na 4:2 a český tým se ujal vedení, které udržoval až do poslední čtvrtiny. Po celý zápas se však naši reprezentanti trápili s koncovkou, když dokázali zahodit i vyložené šance a soupeř začal z náskoku postupně ukrajovat a do poslední čtvrtiny vstupovalo naše družstvo za vedení 12:11. Na začátku Sára Sahatciu zvýšila na nadějných 13:11, ale to na vítězství nestačilo. Portugalci dokázali udržovat dlouhé útoky a konec zápasu zcela ovládli, když čeští junioři se už do koše trefit nedokázali a tato čtvrtfinálová prohra je bude určitě ještě dlouho mrzet.

 

Belgie U19 – Německo U19        20:5

Nizozemsko U19 – Maďarsko U19    48:4

Anglie U19 – Katalánsko U19        18:12

 

Skupina o 5.-8.místo:

ČR U19 – Německo U19        16:21 (po poločase 7:13)

Koše ČR: Toufar 3, Kortus 3, Kovář 2, Škrobová 2, Literová 2, Holubčíková 2, Lorencová 1, Šmíd 1

Ani ve druhém dnešním zápase nedokázali naši reprezentanti protrhnout střeleckou mizérii a prohráli s německým výběrem a zítra je bude čekat boj o nelichotivé konečné sedmé místo. Svěřenci trenéra Podzemského sice vedli po sedmi minutách 4:2, ale druhá část prvního poločasu jim hrubě nevyšla a prohráli ji 3:11. Do druhého poločasu vstoupil náš tým nadějně, když rychle dokázal snížit na 10:13, ale německé družstvo si náskok dokázalo udržovat a na konci zápasu opět navýšit. Konce zápasů tak našim reprezentantům vůbec nevyšly a je otázkou, zda je to vinou špatné fyzické připravenosti či taktické nevyzrálosti.

 

 

Zítřejší zápas proti Maďarsku začne v 11:30 - hala 1 - sledovat jej můžete na Youtube

https://www.youtube.com/user/U19KWC/featured


Komentáře

komentáře Disqus