IKF Europa Shield 2018 - den třetí (komentář - 2. část - zápas o bronz)

Zápas o 3.místo na Europa Shield 2018 - KK Brno (CZE) vs. Norwich Knights KC (ENG) 17:12 (8:6)

Korfbalový klub Brno nastoupil k utkání o konečné třetí místo opět proti družstvu Norwich Knights KC, se kterým prohrál ve svém zahajovacím utkáni turnaje 14:17.

V opakovaném duelu proti vicemistru anglické nejvyšší soutěže začali brněnští hráči výrazně lépe a brzy vedli dokonce až pětikošovým náskokem, když Jan Šedý v deváté minutě zvyšoval již na 7:2. Následoval oddechový čas trenéra anglického týmu, po němž dokázali jeho svěřenci čtyřmi koši v řadě stáhnout náskok českého týmu na rozdíl jediného koše na 7:6. Do poločasu, díky proměněné penaltě z rukou Petera Bušíka, šly týmy za stavu 8:6.

Ve druhém poločase drželi brněnští svůj náskok díky velmi dobré obraně, díky jíž dokázali eliminovat anglické střelce. Nejlepší střelkyně KK Brno Štěpánka Jonáková přidala další důležité koše a šest minut před koncem zápasu vedl její tým již 12:8. Oba týmy si následně připsaly po dvou koších do závěrečných tří minut zápasu vstupovaly za stavu 14:10. Po chybě bránící hráčky Lenka Faltýnková zvýšila již na 15:10 a závěr zápasu si již brněnský tým zkušeně pohlídal, oplatil norwichským rytířům porážku z prvního dne a získal pro český korfbal opět po letech medailové umístění.

Po vítězství 17:12, které symbolicky pečetil košem v posledních vteřinách předseda brněnského korfbalu a nejstarší hráč Ondřej Fridrich, si KK Brno připsal další úspěch do klubové historie – bronzové medaile z Europa Shield 2018.