Dorostenecká extraliga: suveréni váleli, Šenov postrádá kouče

Vše se vrátilo do normálu. Po minulém prvním zaváhání Náchoda se pořádky nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže v pátém kole vrátily do starých kolejí. Dva dosavadní suveréni – Brno a Náchod ze svých miniturnajů opět vytěžili maximální počet čtyř bodů, Jihomoravané dál drží sérii výher, která trvá už osm zápasů.

MINITURNAJ VE ZNOJMĚ

O brněnské dominanci ve Znojmě nebylo od počátku pochyb. Korfbal klub si hladce 20:12 poradil s domácím týmem a bez větších obtíží přehrál 24:10 i Prostějov. V poklidných střetnutích se opět dostalo i na širší kádr, který tak mohl nabírat cenné zkušenosti, jež se budou hodit ve vyřazovacích bojích.

Nejnapínavější sobotní duel se tak ve Znojmě odehrál mezi Modrými Slony a Hanáky. Ve vyrovnaném klání většinu času vedl Prostějov a ve vedení 11:9 byl i o poločase. Pak však přišlo domácí vzepjetí, které znamenalo otočení zápasu ve prospěch Znojma na 13:11. Prostějovští hrácči se však poté dali do kupy a utkání dovedli do vítězného konce 17:14.

Martin Uherka (trenér, Prostějov): „Do Znojma jsme cestovali bez čtyř hráčů. Zejména dvojice z nich pro nás znamenalo velké oslabení. Na druhou stranu se však mohli ukázat ostatní. Na Brno jsme neměli, prohra by asi byla menší, kdybychom byli kompletní. Vedle košů absentujících opor nám chyběla i jejich obrana. Se Znojmem jsme se naštěstí ve druhém poločase zkoncentrovali a vyhráli jsme. Znojmo táhne Honza Toufar, který prý jediný pořádně trénuje. Jejich škoda, mají totiž rychlé holky, které však nemají nastříleno a nepadá jim to tam. S dosavadním čtvrtým místem jsem tak napůl spokojený. Máme hodně na čem pracovat, ale to je dobře. Aspoň víme, že můžeme hrát daleko líp. Chci, aby si náš mladý tým vyzkoušel play off (postupují čtyři celky – pozn. autora) a zatím se držíme na postupových příčkách. Když neuděláme hloupé chyby s Novým Lískovcem a Znojmem, tak na nic snad vydržíme.“

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : Brno, KK U19  12:20

Poločas: 5:11. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Toufar Jan 4, Minčeff František 2, Vejtasová Ivana 2 - Kovář Filip 5, Literová Anna 4, Čarvašová Veronika 3.

Brno, KK U19 : Prostějov, SK RG U19  24:10

Poločas: 13:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Kovář Filip 6, Literová Anna 5, Jemelíková Vendula 3, Lorenz Adam 3 - Bartoš John 2, Burešová Barbora 2, Lorencová Nikola 2, Valenta Josef 2.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : Prostějov, SK RG U19  14:17

Poločas: 9:11. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Ságner Miroslav 3, Toufar Jan 3 - Lorencová Nikola 5, Bartošová Vendula 3, Vaková Kateřina 3.

MINITURNAJ V BRNĚ

Po zaškobrtnutí v minulém kole se opět naladili na vítěznou notu. Náchodští korfbalisté minule překvapivě odevzdali body poslednímu Znojmu, v Brně si však reputaci spravili. Zvítězili 21:9 nad domácím Novým Lískovcem a 19:17 ubojovali i dramatický duel se Šenovem.

Šenovští stáli proti Náchodu blízko úspěcu, stejně jako v minulém dějství však slavil soupeř. Moravský tým však doplácí na horší druhé poločasy, za což možná může fakt, že tým oficiálně nemá ternéra. Tréninky i zápasy si hráči koučují sami.

Šenov však z Brna neodjel s prázdnou, dva body po výhře 19:10 bral ze zápasu s domácím celkem.

Kristýna Holubčíková (hráčka, Šenov): „S Náchodem jsme od začátku vedli, bohužel jak bývá naším zvykem, tak jsme nezvládli druhou půli. Vždycky znervózníme a je zle. Asi za to opravdu může to, že nemáme trenéra. Trénovat se sám je trochu nezvyklé a funguje to jen do jisté míry. Občas bychom kouče určitě potřebovali. Prostor na to říct vlastní názor má v týmu každý, nejvíc však tým vedeme asi já společně s Terkou Škrobovou. Snažíme se do tréninků i zápasů přinést třeba věci, které se učíme na reprezentačních srazech. Trénoval nás Roman Musialek,ale už to dělat nechce. Jen se stará o tým. Škoda prohry s Náchodem, víme, že je hratelný. Kdybychom se nehádali a trochu se hecli, tak můžeme uspět. Pro play off možná zkusíme oslovit našeho bývalého trenéra.“

Brno, KK Nový Lískovec U19 : SK Plhov Náchod U19  9:21

Poločas: 3:12. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Tolar Aleš 3, Cupáková Markéta 2, Jiřička Martin 2 - Novotný Jakub 7, Šmíd Filip 6, Nováková Klárka 3.

SK Plhov Náchod U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  19:17

Poločas: 8:9. Rozhodčí: Ondřej Fridrich, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 7, Šmíd Filip 5, Kuncová Anna 3 - Holubčíková Kristýna 7, Hák Michael 3, Vernarská Vendula 3.

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  10:19

Poločas: 6:9. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Pospíšilová Lenka 3, Cupáková Markéta 2, Smetana Lukáš 2 - Holubčík Jakub  7, Holubčíková Kristýna 4, Škrobová Tereza 4.

Tabulka po 5. kole:

1.            Brno, KK U19                                8             8             0             0             135:79                  16

2.            SK Plhov Náchod U19                    8             7             1             0             157:101                15

3.            Šenov, KC - ZŠ U19                       10           4             1             5             158:158                9

4.            Prostějov, SK RG U19                   10           3             1             6             125:158                7

5.            Brno, KK Nový Lískovec U19          8             2             0             6             81:110                  4

6.            Modří Sloni YMCA Znojmo U19     10           1             1             8             124:174                3