Vyrovnané čtvrté kolo dorostu přineslo první ztrátu Náchoda

Vyrovnané a napínavé boje, které byly otevřené až do konce. Tak se dá ve stručnosti charakterizovat čtvrté kolo nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže. I po těžkých zápasech zůstává stále neporažený brněnský Korfbal klub, první ztrátu naopak zaznamenal Náchod, který trochu překvapivě remizoval se Znojmem, kterému patří poslední místo v tabulce.

MINITURNAJ V BRNĚ

Domácí nakonec uhájili všechny body, ačkoli nebyli první ztrátě v sezoně úplně daleko. Hráči Korfbal klubu Brno si poradili nejprve 20:14 s Prostějovem a poté svedli těžký souboj s městským rivalem z Nového Lískovce. Ten, ačkoli hrál jen v sedmi, ještě v poločase držel dvoukošové vedení. Překvapení se však nekonalo a favorit dovedl duel do vítězného konce poměrem 10:9.

Nový Lískovec vyšel z brněnského turnaje jako smolař. Vedle těsného nezdaru s domácím celkem totiž o chlup ztratil i svůj druhý zápas s Prostějovem, jemuž podlehl 9:10.

Jan Šedý (trenér, Brno): „V prvním duelu s Prostějovem nám hodně zatápěl malý Vojta Ošťádal. V prvním poločase nám dal snad pět košů a my si s ním nevěděli moc rady. O přestávce jsme hráčům vysvětlili jak ho bránit a hned to byl lepší. Novému Lískovce chyběla jedna hráčka a my se s hrou proti sedmi nedokázali srovnat. Soupeř se hodně stahoval ke koši, tudíž měl hodně doskoků. Je těžké když něco celý rok trénujeme a pak musíme v zápase použít něco jiného. Naše čtyřka, která hrála proti třem, se dost trápila.“

Jakub Pernica (trenér, Brno): „Jsem po docela naštvaný. Chyběla nám důležitá hráčka a zápasy nám nevyšly podle představ. Hráči občas neposlouchali ani pokyny, což je škoda. Hra v sedmi kazí korfbal, to uznávám. Na druhou stranu si nemohou soupeři na nic stěžovat, s tím si musí poradit. Fotbalisté taky nemohou nadávat, když hrají proti oslabenému soupeři.“

Brno, KK U19 : Prostějov, SK RG U19  20:14

Poločas: 9:8. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Kovář Filip 6, Sahatciu Sára 5, Jemelíková Vendula 4 - Ošťádal Vojtěch 6, Lorencová Nikola 3, Štefák Daniel 3.

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Prostějov, SK RG U19  8:9

Poločas: 4:6. Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Jiřička Martin 2, Kubů Nela 2, Leznar Adam 2 - Bartoš John 2, Buriánek Tomáš 2, Vaková Kateřina 2.

Brno, KK U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19 10:9

Poločas: 4:6. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Dlapa Marek 3, Jemelíková Vendula 3 - Tolar Aleš 4, Jiřička Martin 3, Cupáková Markéta 2.

MINITURNAJ V HAVÍŘOVĚ

Tři poločasy, tři remízové stavy. Miniturnaj v Havířově byl snad ještě vyrovnanější než ten v Brně. Z dramatických bitev vyšel nejlépe Náchod, který zaznamenal výhru 20:15 s domácím Šenovem a remízu 16:16 se Znojmem. Ta pro něj však představuje první letošní ztrátu a Náchodští zřejmě nečekali, že klopýtnou zrovna s posledním celkem tabulky.

Domácí korfbalisté nevyšli z víkendu bodově naprázdno, brali alespoň dva body za těsnou výhru 14:13 s Modrými Slony ze Znojma.

Lenka Toufarová (trenérka, Znojmo): „Je to jednoduché. Dorostenci nechodí trénovat a pak to takhle vypadá. Z týmu pravidelně chodí jen dva hráči a to je málo. Je to škoda, protože jinak má tým na daleko lepší výsledky. V zápase s Náchodem se soupeři nedařilo střelecky a my z toho vytěžili remízu. Šenov je pak s námi srovnatelný sok. Minule jsme ho o koš porazili my, nyní on nás.“

Šenov, KC - ZŠ U19 : Modří Sloni YMCA Znojmo U19  14:13

Poločas: 7:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal ,Roman Musialek. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 4, Holubčík Jakub   3, Škrobová Tereza 3 - Toufar Jan 4.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : SK Plhov Náchod U19 16:16

Poločas: 10:10. Rozhodčí: Roman Musialek, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Mouchová Denisa 6, Toufar Jan 5, Vejtasová Ivana 2 - Novotný Jakub 4, Nováková Klárka 4, Šmíd Filip 4.

Šenov, KC - ZŠ U19 : SK Plhov Náchod U19  15:20

Poločas: 9:9. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Roman Musialek. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 5, Vernarská Vendula 4 - Šmíd Filip 9, Novotný Jakub 6.

Tabulka:

1.            Brno, KK U19                                    6             6             0             0             91:57                   12

2.            SK Plhov Náchod U19                        6             5             1             0             117:75                  11

3.            Šenov, KC - ZŠ U19                           8             3             1             4             122:129                7

4.            Prostějov, SK RG U19                        8             2             1             5             98:120                  5

5.            Brno, KK Nový Lískovec U19               6             2             0             4             62:70                    4

6.            Modří Sloni YMCA Znojmo U19           8             1             1             6             98:137                  3