Šesté kolo starších žáků: Prostějov naděloval, Kutná Hora se chytla

O jasném dominátorovi šestého kola nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků nebylo pochyb. Při neúčasti odpočívajících týmů Českých Budějovic a Brna se role jednoznačného lídra ujal Prostějov, který s přehledem ovládl všechny tři své zápasy a v tabulce stáhl náskok dosud suverénního Brna. I tak na jihomoravského rivala stále ztrácí propastných osm bodů.

Po minulém prvním letošním úspěchu se vzpamatovala Kutná Hora, která z počátku sezony paběrkovala. Vyhrála nad Znojmem, remizovala s Náchodem a připsala si tak další tři body.

Všech šest týmů má nyní shodně odehraných dvanáct zápasů a za jasným vládcem z Brna a Prostějovem, který ho marně nahání, se utvořila skupina týmů, které jsou na tom velmi podobně.

Lenka Toufarová (trenérka, Znojmo): „Naše děcka s korfbalem pořád začínají. Jsou hodně mladí, ale jsem s nimi spokojená. Chce se jim trénovat a chodí i třikrát týdně, což je předurčuje ke zlepšení. Trochu mě mrzí porážka s Náchodem, který nastoupil v sedmi. Podobné zápasy bychom měli zvládat.“

Vojtěch Ošťádal (hráč, Prostějov): „Tentokrát šlo z naší strany o jednodušší utkání. Padalo nám to tam, dobře nám klapala souhra a měli jsme i hodně lidí na střídání, kteří se díky příznivému vývoji zápasů dostali také na palubovku. Všechny soupeře jsme předčili v technice i fyzické kondici. Je fajn hrát zápas a mít náskok hodně košů, na druhou stranu střetnutí s Brnem pro nás představují větší výzvu. Podobnou kanonádu jako proti Znojmu (28:1 – pozn. red.) moc část nezažívám. Divili jsme se, že dal soupeř jen jeden koš, který navíc padl z penalty. Hodně se nám dařilo, na soupeře jsme v obraně tlačili a na nic se nezmohl.“

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 : Kutná Hora, SK Respo U16  8:10

Poločas: 3:5. Nejlepší střelci: Křupal Patrik 4, Kočková Klára 2 - Šťastný Jakub 4, Novák Matěj 2, Němcová Tereza 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 : Prostějov, SK RG U16 8:19

Poločas: 4:10. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Šťastný Jakub 4, Juklová Šárka 2 - Lorencová Nikola 4, Dušek Martin 3, Nedbal Jan 3, Valenta Josef 3.

SK Plhov Náchod U16 : Modří Sloni YMCA Znojmo U16 10:12

Poločas: 5:3. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Šrůtová Lucie 4 - Křupal Patrik 6, Kočková Klára 3, Pavlíčková Jitka 3.

SK Plhov Náchod U16 : Kutná Hora, SK Respo U16  9:9

Poločas: 5:3. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 4, Carlino Adriana Zdenka 2, Šrůtová Lucie 2 - Juklová Šárka 5, Šťastný Jakub 2.

Prostějov, SK RG U16 : Modří Sloni YMCA Znojmo U16  28:1

Poločas: 14:0. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Dušek Martin 8, Lorencová Nikola 6, Valenta Josef 4 - Pavlíčková Jitka 1.

Prostějov, SK RG U16 : SK Plhov Náchod U16  20:7

Poločas: 11:0. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 7, Lorencová Nikola 5, Dušek Martin 4 - Nováková Klárka 2, Šrůtová Lucie 2, Štěpánová Jitka 2.

Tabulka:

1.            Brno, KK "A" U16                                   12           12           0             0             174:92                  24

2.            Prostějov, SK RG U16                             12           8             0             4             159:90                  16

3.            SK Plhov Náchod U16                             12           3             3             6             102:131                9

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16                12           4             1             7             98:154                  9

5.            České Budějovice, KCC Sokol U16           12           4             0             8             106:109                8

6.            Kutná Hora, SK Respo U16                      12           2             2             8             92:155                  6