Předehrávka 5. kola OZP starších žáků!

V sobotu hrály týmy OZP 1. korfbalové ligy starších žáků v Kutné Hoře, kde se odehrála 4 utkání mezi SK RESPO Kutnou Horou “A”, KK Brnem “A” i “ B” a KK Novým Lískovcem.

První zápas odehrál domácí tým s Brnem “B”. Do zápasu lépe vstoupila Kutná Hora, když v 1. poločase si vytvořila náskok o 5 košů a vedla 9:4. V druhé části zápasu se průběh lišil a Brno dovolilo Kutné Hoře jen 3 koše a samo dokázalo skórovat 4. Domácím však náskok ze začátku zápasu stačil ke šťastnému konci a vítězí 12:8. Nejpřesnější trefu měli z Kutné Hory Ludmila Forštová s 5 koši a z Brna Jakub Střelec se 4 koši.

SK RESPO Kutná Hora, z.s. U16 "A"  Korfbal klub Brno, z.s. U16 "B" 12:8 (poločas: 9:4)

Koše: Forštová 5, Hlad 3, Eminger 1, Komínová 1, Mikuš 1,Vojáček 1, Střelec 4, Němeček 2, Franc 1, Havel 1

Zápas mezi brněnský B-týmem a A-týmem měl jasný průběh a Áčko celý zápas potvrzovalo roli favorita. V každém poločase nechalo Béčko připsat si jen 1 koš, a tak skóre narůstalo pouze na jedné straně. Na poločasovou přestávku odcházely týmy za stavu 1:8, po které Áčko ještě zpřesnilo své střely a vítězí 2:22. Nejúspěšnějšími střelkyněmi byly Kateřina Malinová a Marie Matejová obě se 4 koši.

Korfbal klub Brno, z.s. U16 "B"  Korfbal klub Brno, z.s. U16 "A" 2:22 (poločas: 1:8)

Koše: Němeček 1, Surá 1, Malinová 4, Matejova 4, Pospíšil 3, Rosický 3, Kalášek 2, Peška 2, Cholavová 1, Hrozínková 1, Veverková 1, Vojna 1

KK Nový Lískovec odehrál další zápas proti KK Brnu “A”, který přinesl střeleckou podívanou, když dohromady padlo 39 košů. KK Brno od začátku potvrzovalo své umístění v čele tabulky OZP 1. korfbalové ligy starších žáků a v poločase vedlo již o 15 košů 3:18. Druhá část zápasu měla podobný průběh a rozhodné skóre dále narůstalo. V zápase vítězí KK Brno “A” 7:32. Nejlepšími střelci byli z KK Brno Marie Matejová a Tobiáš Vojna oba s 6 koši.

Korfbal klub Nový Lískovec Brno, z.s. U16  Korfbal klub Brno, z.s. U16 "A" 7:32 (poločas: 3:18)

Koše: Císař 2, Frantová 2, Frantová 1, Leznar 1, Privarčáková 1, Matejova 6, Vojna 6, Cholavová 5, Malinová 4, Peška 3, Hrozínková 2, Pospíšil 2, Rosický 2, Kalášek 1, Veverková 1

Poslední zápas odehrál Nový Lískovec proti domácí Kutné Hoře. První poločas byl poměrně vyrovnaný, když ve skóre byl rozdíl pouze 2 košů a Kutná Hora vedla 4:6. Ve druhé části utkání se domácí rozstříleli, svůj náskok navyšovali a zvítězili 9:17. Nejlepšími střelci byli z Kutné Hory Jakub Hlad s 6 koši, z Nového Lískovce si pak po 3 koších připsali Daniel Císař a Andrea Frantová.

Korfbal klub Nový Lískovec Brno, z.s. U16  SK RESPO Kutná Hora, z.s. U16 "A" 9:17 (poločas: 4:6)

Koše: Císař 3, Frantová A. 3, Frantová G. 1, Leznar 1, Mátl 1, Hlad 6, Šťastný 3, Eminger 2, Forštová 2, Mikuš 2, Myšková 2