Liga starších žáků: za Brnem se strhla řež o další pozice

Jeden dominátor, za ním smečka hladových vlků. Tak se dá obrazně popsat dění v nejvyšší korfbalové soutěži starších žáků. Po čtvrtém kole v Náchodě totiž dál zůstává stoprocentní Korfbal klub Brno, který dosud z devíti utkání ani jednou neprohrál. Za ním se však rozhořel boj a snad kromě na první pohled papírově slabší Kutné Hory může každý porazit každého.

Brno však k výhrám tak lehce jako minule nedokráčelo. Zapotilo se hlavně s Českými Budějovicemi, které dorazily jen v sedmi korfbalistech. Tedy jen v prvním poločase, který Brno dokonce prohrálo. Ve druhém poločase už se Jihomoravané vzpamatovali a soupeře nakonec porazili poměrně jasně 15:6.

Dvě vítězství z domácího klání urval Náchod, který nestačil jen na Brňany. O špatném dni mohou mluvit v Českých Budějovicích. Jihočeši v každém ze tří utkání soupeři statečně vzdorovali, jenže se vždy museli poklonit a domů odjeli bez jediného bodu.

Jaroslava Pavlovičová (trenérka, Náchod): „Celé kolo přineslo velmi zajímavé zápasy, ve kterých se podle mě hrál pěkný korfbal. Na všech týmech byla vidět velká bojovnost a touha po koši. U nás v týmu nastupují nové tváře, které pomalu získávají první zápasové zkušenosti. České Budějovice předvedly bojový a sympatický výkon a určitě s nimi musí všichni počítat jako s dobrým soupeřem. Ukazuje se, že za Brnem se vytváří silná skupina týmů, z nichž každý může kohokoli porazit.“

Peter Bušík (trenér, KK Brno): „Velký problém jsme měli ze začátku s Českými Budějovicemi. Museli jsme si toho o přestávce spoustu říct. Naše čtyřka se nedokázala proti soupeřově trojici vůbec prosadit, nevíme, jak to máme hrát. Těžíme z širokého kádru. Před víkendem nám třeba vypadly tři holky, které jsme však v klidu dokázali nahradit. Máme čtyři hráče z reprezentace, kteří tým táhnou. Vždy se alespoň jednomu daří a to je velká výhoda.“

Brno, KK "A" U16 : SK Plhov Náchod U16  16:8

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Jakub Novotný. Nejlepší střelci: Literová Anna 5, Sahatciu Sára 5, Kohl Jiří 3 - Štěpánová Jitka 5.

České Budějovice, KCC Sokol U16 : Prostějov, SK RG U16 8:11

Poločas: 4:5. Rozhodčí: Jan Šimek. Nejlepší střelci: Nevludová Kateřina 2, Pšenička Adam 2, Součková Lucie 2 - Vaková Adéla 4, Dušek Martin 2, Ošťádal Vojtěch 2.

Brno, KK "A" U16 : České Budějovice, KCC Sokol U16  15:6

Poločas: 4:5. Rozhodčí: Rostislav Plíva. Nejlepší střelci: Sahatciu Sára 4, Kohl Jiří 3, Literová Anna 3 - Kortus Rostislav 2, Pšenička Adam 2.

SK Plhov Náchod U16 : Prostějov, SK RG U16  9:8

Poločas: 7:5. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Mikušová Barbora 4 - Bartošová Vendula 4, Valenta František 2.

SK Plhov Náchod U16 : České Budějovice, KCC Sokol U16  8:6

Poločas: 4:2. Rozhodčí: Jiří Moc. Nejlepší střelci: Mikušová Barbora 3, Šrůtová Lucie 3 - Botková Aneta 2.

Prostějov, SK RG U16 : Brno, KK "A" U16 8:14

Poločas: 4:7. Rozhodčí: Jakub Novotný. Nejlepší střelci: Lorencová Nikola 4 - Literová Anna 5, Lorenz Adam 4, Sahatciu Sára 4.

1.            Brno, KK "A" U16                                 9             9             0             0             131:67   18

2.            Prostějov, SK RG U16                           9             5             0             4             92:74     10

3.            SK Plhov Náchod U16                           9             3             2             4             76:90     8

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16              6             3             1             2             52:53     7

5.            České Budějovice, KCC Sokol U16         9             2             0             7             54:84     4

6.            Kutná Hora, SK Respo U16                    6             0             1             5             39:76     1