Domácí celky válely. Třetímu kolu dorostenecké extraligy vládly Brno a Náchod

Dva miniturnaje měly dva domácí krále, kterým se podařilo ovládnout oba své duely. Po třetím kole nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže mohou být nejvíc spokojené týmy brněnského Korfbal klubu a Náchodu, které ukořistily plný počet čtyř bodů.

MINITURNAJ V BRNĚ

V brněnském derby měli překvapivě dost práce. Korfbalisté brněnského Korfbal klubu se proti městskému rivalu Novému Lískovce pěkně nadřeli. Lískovec bojoval velmi statečně, ani mu nevadilo, že na začátku zápasu měl k dispozici jen sedm hráčů. I tak se však nakonec musel asi největšímu favoritovi soutěže poklonit 10:13.

Nový Lískovec si poté spravil chuť ve druhém dramatickém utkání se Znojmem, které přehrál těsně 14:13. Korfbal klub pak neměl relativně žádné problémy se Znojmem a vyhrál 15:9.

Adam Leznar (hráč, Nový Lískovec): „S Brnem mě prohra dost mrzí. Hráli jsme dobře, soupeře jsme stíhali, chvílemi i v pohybu překonali. Škoda, že nám moc nešla střelba, mohlo to dopadnout jinak. Vzájemné zápasy bývají bratrovražedné a i tentokrát duel provázelo znatelné napětí. Jsou dny, kdy t padá a pak také dny, kdy ne. To, že jsme třeba hráli i líp, je nám k ničemu. Se Znojmem jsme pak ve druhé půli zbytečně usnuli, měli jsme vyhrát vyšším rozdílem.“

Vendula Jemelíková (hráčka, Brno): „U Lískovce jsme věděli, že má atypické kluky. I tak nás soupeř překvapil bojovným výkonem, hrál velmi nahecovaný. Museli jsme makat naplno. Ze začátku jsme hráli proti sedmi a to nám paradoxně moc nevyhovovalo, proti osmi už to bylo lepší. Proti Znojmu už jsme prostřídali, takže to bylo víc v klidu.“

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Brno, KK U19 10:13

Poločas: 3:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 3, Leznar Adam 2, Smetana Lukáš 2, Tolar Aleš 2 - Kovář Filip 5, Literová Anna 2, Sahatciu Sára 2.

Brno, KK U19 : Modří Sloni YMCA Znojmo U19 15:9

Poločas: 11:6. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Literová Anna 4, Sahatciu Sára 4, Čarvašová Veronika 3 - Štachová Michaela 3, Křupal Patrik 2.

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Modří Sloni YMCA Znojmo U19  14:13

Poločas: 8:5. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Jiřička Martin 5, Cupáková Markéta 4 - Hrbáčková Kateřina 3, Toufar Jan 3, Vejtasová Ivana 3.

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

I ve druhém miniturnaji se dařilo hostitelskému celku, i když Náchod sehrál domácí zápasy v Pardubicích. Nejprve lehce 18:7 vyřídil Prostějov, který nastoupil jen se třemi dívkami, ve druhém duelu už se však zapotil. Šenov totiž kladl velký odpor a ve druhé půli soupeři odskočil dokonce na čtyři koše. Náchod se však nevzdal a dovedl klání do vítězného konce 22:19.

Šenov pak hravě přehrál 18:11 Prostějov, který nezvládl vzdorovat kompaktnímu šenovskému útoku.

Jaroslava Pavlovičová (trenérka, Náchod): „Prostějov nám dokázal vzdorovat jen na začátku, pak už jsme převzali vedení a šlo o jasnou záležitost. Se Šenovem oba týmy předváděly pohlednou hru a poločas skončil po zásluze remízou. I když pak Šenov vedl, nám patřil závěr.“

Kristýna Holubčíková (hráčka, Šenov): Proti Náchodu se nám nedařila bohužel hra v jedné čtyřce. Každý si v ní hrál to své a dohromady to neklapalo. Druhá čtyřka to pak musela dohánět. S oslabeným Prostějovem se paradoxně nedařilo té naší čtyřce, která hrála jen na tři protihráče.“

SK Plhov Náchod U19 : Prostějov, SK RG U19  18:7

Poločas: 8:4. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 4, Nováková Klárka 4, Šmíd Filip 4 - Burešová Barbora 2, Lorencová Nikola 2.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Prostějov, SK RG U19  18:11

Poločas: 10:6. Rozhodčí: Jan Paďouk, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 6, Škrobová Tereza 4 - Štefák Daniel 4, Valenta Josef 3.

SK Plhov Náchod U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  22:19

Poločas: 12:12. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Šmíd Filip 6, Novotný Jakub 4, Nováková Klárka 4, Nováková Michaela 4 - Škrobová Tereza 4, Holubčík Jakub 3, Holubčíková Kristýna 3, Macková Lenka 3, Vernarská Vendula 3.

1.            SK Plhov Náchod U19                    4             4             0             0             81:44     8

2.            Brno, KK U19                                4             4             0             0             61:34     8

3.            Šenov, KC - ZŠ U19                       6             2             1             3             93:96     5

4.            Brno, KK Nový Lískovec U19          4             2             0             2             45:51     4

5.            Prostějov, SK RG U19                    6             1             1             4             75:92     3

6.            Modří Sloni YMCA Znojmo U19       6             1             0             5             69:107   2