Ve starších žácích zůstává stoprocentní Brno

Další tři zápasy a další tři relativně pohodové výhry. Po třetím kole nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků zůstává stále stoprocentní brněnský Korfbal klub, který v domácí hale přehrál všechny tři své soupeře. Z dosavadních šesti duelů Jihomoravané neztratili ani bod a prozatím jasně vévodí tabulce.

Relativně nejvíc práce měli Brňané s Kutnou Horou, se kterou dokonce po prvním poločase prohrávali. To však zapříčinil fakt, že Korfbal klub do zahajovací sestavy nasadil nezkušené a mladé hráče. Silnější a zkušenější kolegové po změně stran neměli problém skóre otočit.

Dvě výhry si pak z Brna odvezlo Znojmo, které nestačilo pouze na domácí celek. Kutná Hora a Náchod si připsaly jen po bodu za remízu ze vzájemného zápasu, který skončil 11:11.

Všech šest účastníků soutěže má nyní odehráno šest duelů a za stoprocentním Brnem se v tabulce na druhé pozici drží zatím Prostějov se dvěma porážkami, třetí pak je Znojmo. Nejhůř se start do sezony vyvedl Kutné Hoře, která ze šesti utkání brala jen bod za již výše zmíněnou remízu.

Martin Skála (zastupující trenér, Brno): S Kutnou Horou jsme promíchali sestavu, aby si zkusili zápas od začátku také naši mladí hráči. Myslím, že se s tím poprali na výbornou. Když pak jsou na hřišti naši reprezentanti Anna Literová nebo Adam Lorenz a další, tak je to znát. Soupeře pak většinou přehráváme. Zkoušíme postupně i nějaké mladší žáky. Výškově ani silově na tuto soutěž ještě nemají, ale snažíme se je zapojovat. Možná i v tom je naše výhoda, máme hodně dětí. Máme za sebou střetnutí se všemi soupeři a dosud jsme neztratili ani bod. Zatím se jako největší soupeř jeví Prostějov, ale i s ním jsme si v minulém kole poradili. Uvidíme, co přinesou další boje.

Brno, KK "A" U16 : SK Plhov Náchod U16  11:7

Poločas: 5:1. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Kohl Jiří 3, Literová Anna 3 - Nováková Klárka 4, Šrůtová Lucie 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 : Brno, KK "A" U16  5:10

Poločas: 3:2. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Šťastný Jakub 2 - Sahatciu Sára 3, Literová Anna 2.

SK Plhov Náchod U16 : Modří Sloni YMCA Znojmo U16  8:10

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 3, Šrůtová Lucie 2 - Toufar Tomáš 6, Kočková Klára 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 : SK Plhov Náchod U16  11:11

Poločas: 8:2. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Šťastný Jakub 5, Němcová Tereza 3 - Nováková Klárka 4, Carlino Adriana Zdenka 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 : Kutná Hora, SK Respo U16  13:6

Poločas: 8:4. Rozhodčí: Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Pavlíčková Jitka 5, Kočková Klára 3 - Němcová Tereza 2, Šťastný Jakub 2.

Brno, KK "A" U16 : Modří Sloni YMCA Znojmo U16  16:6

Poločas: 8:2. Rozhodčí: Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Literová Anna 6, Kohl Jiří 3, Lorenz Adam 3, Sahatciu Sára 3 - Kočková Klára 2, Křupal René 2.

1.            Brno, KK "A" U16                                   6             6             0             0             86:45     12

2.            Prostějov, SK RG U16                             6             4             0             2             65:43     8

3.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16                6             3             1             2             52:53     7

4.            SK Plhov Náchod U16                             6             1             2             3             51:60     4

5.            České Budějovice, KCC Sokol U16           6             2             0             4             34:50     4

6.            Kutná Hora, SK Respo U16                      6             0             1             5             39:76     1