O víkendu byla uzavřena základní část dorostenecké extraligy

Uplynulý víkend bylo odehráno poslední kolo základní části České dorostenecké korfbalové extraligy a na ostravské palubovce bylo možné vidět v akci mnoho úspěšných medailistů z juniorského evropského šampionátu, kde naše reprezentační devatenáctka vybojovala historický bronz.

O pořadí a rovněž o složení semifinálového klání bylo rozhodnuto již před tímto posledním kolem základní části, a tak trenéři mohli využít tohoto kola k vyzkoušení různých alternativ svých sestav a naladit formu na blížící se play-off, které bude 1.semifinálovým střetnutím zahájeno 28.4. na palubovce Vosíme.cz Korfbal Prostějov.

V rámci posledního kola si všechny body za dvě vítězství odváží právě Vosíme.cz Korfbal Prostějov, který dokázal jasně zdolat domácí Koblov poměrem 25:9 a podruhé v aktuální sezóně i úřadujícího mistra KK Brno 16:13, a to zejména díky střelecké potenci hanáckých juniorek, které zaznamenaly 8 košů oproti pouhým třem ze strany dorostenek brněnských.

KK Sokol Koblov    - Vosíme.cz Korfbal Prostějov           9:25   (poločas  5:15)

Koše: Leporis 3, Vepřek 2, Micháliková 1, Škrobal 1, Sajdoková 1, Šupík 1 – Jankovič 4, Janáková 4, Koudelná 3, Poslušný 3, Binko 2, Rozkošný 2, Vajdečková 2, Zbořilová 2, Buriánková 1, Fidler 1, Valenta 1

Vosíme.cz Korfbal Prostějov – KK Brno                                    16:13 (poločas 9:4)

Koše: Buriánková 4, Jankovič 4, Valenta 2, Zbořilová 2, Fidler 1, Janáková 1, Lisický 1, Vajdečková 1 – Malina 4, Holík 2, Theissig 2, Vojnová 2, Matejová 1, Němeček 1, Vojna 1