Čtvrté kolo extraligy!

V sobotu se odehrálo čtvrté kolo České korfbalové extraligy, kde opět poměřili síly všechny týmy, a to tentokrát na domácích palubovkách Brna a Prostějova.

V ranních hodinách přijel tým MS YMCA Znojmo do brněnských Maloměřic. V zápase se od začátku střelecky dařilo v domácí hale Brnu, v první polovině utkání dokázalo skórovat dvakrát více než hosté a vybudovalo si tak před přestávkou příjemný náskok 16:8. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, když brněnský tým zvládnul udržet si náskok a zápas tak končí rozhodným skóre 27:19. Nejpřesnějšími střelci Brna byla dvojice žen Sára Sahatciu a Vendula Jemelíková obě s 5 koši a v závěsu za nimi se 4 koši dvojice mužů Peter Bušík a Vojtěch Holík. Ze Znojma se trefil 4 krát Patrik Nguyen a 3 koše dala Jitka Pavlíčková.

KK Brno – MS YMCA Znojmo 27:19 (poločas: 16:8)

Koše: Jemelíková 5, Sahatciu 5, Bušík 4, Holík V. 4, Theissig 3, Zieglerová 3, Čarvašová 3, Nguyen 4, - Pavlíčková 3, Kočková 2, Malačka 2, Podzemský 2, Šprynarová 2, Chrástová 1, Křupal 1, Žák I. 1, Žák J. 1

Následovalo odpolední utkání mezi domácím Vosíme.cz Korfbal Prostějov a KCC Sokol České Budějovice. Oba týmy do zápasu nastoupily naplno a již prvních 25 minut přineslo spoustu košů. Průběh byl velmi vyrovnaný a na poločasovou přestávku odcházeli hráči s nerozhodným skóre 15:15. Druhá polovina zápasu se nesla dál ve stejném duchu a oba týmy bojovaly o každý koš. Domácím se podařilo ke konci úspěšně zakončit o pár útoků více a tak Prostějov vítězí nad Českými Budějovicemi 28:25. Střeleckými oporami domácích byli kapitán Petr Šnajdr a Nela Kubů oba s 6 koši, ke kterým se přidala s 5 koši mladá Lenka Buriánková, z hostů byli nejúspěšnější Vlastimil Krejčí s 8 koši a Rostislav Kortus s 6 koši.

Vosíme.cz Korfbal Prostějov – KCC Sokol České Budějovice 28:25 (poločas: 15:15)

Koše: Šnajdr 6, Kubů 6, Buriánková 5, Nováková 3, Valenta 3, Faltýnková 2, Tichý 2, Lisický 1 - Krejčí 8, Kortus 6, Čierný 3, Šmíd 3, Klacková 2, Procházková 2, Holubčíková 1