Extraliga má za sebou další kolo!

Ve druhém kole nejvyšší korfbalové soutěže se v sobotu utkali ze čtveřice extraligových týmů proherci 1.kola na jihu Čech KCC Sokol České Budějovice s Vosíme.cz Korfbal Prostějov a výherci z prvních utkání u domácího MS YMCA Znojmo, které si poměřilo síly s týmem KK Brno.

První utkání dne se odehrálo ve Znojmě. Znojemský celek začal před domácím publikem silným útokem a hosté tak stále museli dotahovat na dosah domácího týmu. Již v první půli zápasu však vlivem emocí a následných faulů šla úspěšnost Znojma dolů tak, že v poločase odskočilo Brno o 6 košů na stav 9:15. Zbylý průběh zápasu měl spíše dohrávací tempo, oba trenéři prostřídali všechny hráče, které měli k dispozici a konečný stav byl 20:32 pro vítězné Brno. Nejúspěšnější střelci byli brněnští bratři Holíkovi, kteří dohromady nasázeli 13 košů, k nim se přidala z řad žen Eliška Zieglerová se 6 koši, ze Znojma pak nejúspěšnější byli Ivan Žák, který se trefil pětkrát a Jakub Žák čtyřikrát.

MS YMCA Znojmo – KBrno 20:32 (poločas 9:15)

Koše: Žák I. 5, Žák J. 4, Pavlíčková 3, Křupal 2, Kočková 2, Malačka 2, Podzemský 1,Šprynarová 1,

Holík L. 7, Holík V. 6, Zieglerová6, Theissig 4, Bušík 3, Sahatciu 1, Jemelíková 1,Čarvašová 1, Němečková 1, Sládek 1, Malina 1

Druhý zápas dne v Českých Budějovicích začal vyrovnaně, do stavu 4:4 oba soupeři přelévali skóre z jedné strany na druhou. Tento průběh však neměl dlouhého trvání, když českobudějovický celek za podpory domácího publika připisoval koše na svou stranu a úspěšnost útoku hostujících klesala. V tomto duchu se nesl zápas až do konce, když již v poločase měli domácí náskok 10 košů 17:7. Trenérovi Konečnému nepomohlo ani oživení sestavy celou lavičkou, a tak i po prostřídání Českých Budějovic utkání plyne ke konci 23:14 pro domácí tým. Nejpřesnější střelu měl se 7 koši Petr Pěšák a Rostislav Kortus s 5 koši, z žen se trefila čtyřikrát Martina Klacková, z hostujících si připsal 4 koše Jan Tichý.

KCC Sokol České Budějovice – Vosíme.cz Korfbal Prostějov 23:14 (poločas 17:7)

Koše: Pešák 7, Kortus 5, Klacková 4, Holubčíková 3, Kozlová 2, Procházková 1, Berná 1,

Tichý 4, Šnajdr 2, Faltýnková 2, Nováková 2, Valenta1, Kubů 1, Křížková E. 1, Zikmundová 1