Víte, že...? Dnes začíná v Náchodě velký korfbalový turnaj

Už dnes začíná v Náchodě velký korfbalový turnaj pro žákovská družstva – Český pohár 2023. Pořadatelský klub SK Plhov Náchod, který pořádá tento turnaj již pojedenácté, připravil šest travnatých hracích ploch a očekává se, vedle objednaného slunečného počasí, nabitý program, v jehož rámci se bude soutěžit hned v pěti kategoriích.

Celkem se do jednotlivých kategorií přihlásilo 42 korfbalových družstev, kde nejpočetněji zastoupena kategorie minižáků, v níž se představí dohromady 16 týmů a rovněž i kategorie starších žáků, kde je pro 11 družstev naplánováno celkem 38 zápasů.

Současně s velkým herním vytížením proběhne na tomto turnaji i školení rozhodčích nováčků, které vypsala Komise rozhodčích Českého korfbalového svazu a během korfbalového víkendu se pod dohledem zkušených lektorů Minarčíka, Pazourka a Vyroubala představí hned 24 nových adeptů trenérského řemesla.

V souhrnném počtu se diváci mohou těšit na neuvěřitelných 124 korfbalových utkání!