MČR v beach korfbalu 2022

Po dnešku má český korfbal nové držitele mistrovských titulů v beach korfbalu. Z důvodu nepříznivého počasí se ráno před začátkem turnaje rozhodlo na setkání zástupců klubů, že turnaj bude odehrán v hale, když variantu venkovní podpořili pouze dva zúčastněné kluby. Celkem se během dne na třech hřištích odehrálo 70 korfbalových zápasů ve čtyřech věkových kategoriích.

V elitní kategorii U16 triumfovalo družstvo KK Sokol Koblov před dvojici brněnských družstev, v kategorii mladších žáků se z mistrovského titulu radoval SAM Kozlovice, a to opět před dvojicí brněnských družstev. Minižákovské finále patřilo SK Plhov Náchod, který dokázal SAM Kozlovice vrátit porážku ze skupiny a třetí místo získalo opět KK Brno, které nakonec získalo nejvíce medailových umístění (2 stříbra a 3 bronzy), ale mistrovský titul na brněnský klub nezbyl. Kategorii přípravek ovládlo družstvo z Tábora,  které porazilo kolínské Vemloudy a získalo titul v neskromněji obsazené kategorii,  když svou účast odřekl necelých 24 hodin před turnajem KK Sokol Koblov U9.

Pořadí klubů na beach Mistrovství ČR:
  1. SAM Kozlovice (1 zlato + 1 stříbro)
  2. Tábor, Náchod, Koblov (1 zlato)
  3. KK Brno (2 stříbra + 3 bronzy)
  4. VKC Kolín (1 stříbro)

Celkové pořadí kategorie U9:
  1. Tábor
  2. Kolín
Celkové pořadí kategorie U11:
  1. Náchod "A"
  2. Kozlovice
  3. Brno