Vítězem Ligy starších žáků Českého korfbalového svazu je KK Brno

Mistrovský titul v kategorii do 16 let si v sezóně 2021/2022 připsalo družstvo KK Brno. Po vítězství v základní části soutěže, kde ztratilo pouhé dva body za porážku v prvním kole 11:13 s KK Sokol Koblov, prošlo brněnské áčko hladce do finálového duelu po vítězství v semifinále nad rezervním týmem KK Brno „B“.

Ve finále se zaslouženě střela dvě nejlepší družstva aktuálního ročníku, když finálovou účast si vybojoval právě již výše zmíněný jediný přemožitel brněnského družstva KK Sokol Koblov, který v semifinále po výborné první polovině přehrál SK RG Prostějov, jež se poprvé do soupeřova koše dokázal trefit až ve třetí čtvrtině za aktuálního stavu 0:6.

Finálový zápas nabídl výborný korfbal před výbornou atmosférou, o které si žákovská liga za poslední dva roky mohla nechat jen zdát. KK Brno se po chybách při výjezdech domácího Koblova rychle dostal do vedení 0:2, ale domácí dokázali rychle srovnat. Vyrovnaný průběh první půle do stavu 6:6 doprovázely změny ve vedení obou družstev, ale na konci prvního poločasu získal domácí KK Sokol Koblov nadějný náskok 9:6. Úvod druhého poločasu však nezastihl svěřence trenéra Michaela Háka v ideálním rozpoložení a více než patnáct minut nedokázali vstřelit ani jeden koš a nadějné vedení ztratili. Do posledních dvou minut se tedy šlo za stavu 9:11 ve prospěch jihomoravského družstva, které dokázalo těsný náskok udržet a po dramatické koncovce, kdy domácí měli vyrovnání stavu ve svých rukou, zvítězil KK Brno nejtěsnějším poměrem 11:12 a mohl slavit mistrovský titul.