Českou juniorskou reprezentaci čeká na Mistrovství světa boj o páté místo

Česká juniorská korfbalová reprezentace v dnešním programu narazila nejdříve ve čtvrtfinálovém souboji na nejlepší světové družstvo současnosti – na obhájce titulu Nizozemsko. Reprezentační družstvo ze země tulipánů je největším favoritem na zisk světového titulu a od začátku bylo jasné, kdo aktuálně vévodí světovému korfbalu. V prvním poločase deklasovali Nizozemci naši reprezentaci výsledkem 3:24 a o vítězi bylo rozhodnuto. Ve druhé půli Češi zpřesnili hru a nizozemská úspěšnost zakončení poklesla, ale i tak nizozemské družstvo s přehledem vybojovalo postup do semifinále po výsledku 7:37.

ČR – Nizozemsko             7:37       (poločas 3:24)

Koše ČR: Holík 2, Toufar 1, Zikmundová 1, Pavlíčková 1, Čarvašová 1, Lisický 1

V odpolední souboji nastoupili svěřenci trenéra Jiřího Podzemského v semifinálovému souboji ve skupině o 5.-8.místo proti Anglii. Koncentrovaný výkon od prvních minut před zaplněnou halou přinesl vedení českému družstvu od prvních minut a poločasové vedení 9:3. Zejména výborná obrana a precizní organizace útoku zajistily náskok pro české družstvo, kterému k jasnějšímu vítězství bránila pouze nízká střelecká úspěšnost. České reprezentační družstvo toho však nemuselo litovat a zaslouženě si dokázalo vybojovat postup do zápasu o konečné páté místo, které by bylo nejlpeším českým výsledkem na MS v této věkové kategorii.

ČR – Anglie                        13:7       (poločas 9:3)

Koše ČR: Pavlíčková 6, Čarvašová 2, Křupal 1, Holík 1, Bartošová 1, Nováková 1, Němeček 1