Okénko do Korfballeague 2021/2022 - 2.kolo

Nejvyšší nizozemská soutěž Korfballeague měla na programu druhé kolo, které se z důvodu nových opatření hrálo opět bez divácké podpory. Ve skupině A byl nejzajímavějším zápasem souboj domácího Blauw Wit Amsterdam proti KCC, který nabídl mnoho změn skóre. V průběhu druhé půle vedlo hostující družstvo po většinu času, ale tři a půl minuty před koncem svítilo na světelné tabuli vyrovnané skóre 20:20 a nastala dlouhá přetahovaná. Obě družstva organizovala své útoky a snažila se držet dlouho míč na útočné polovině, ale více než tři minuty koš nepadl. Souboj nakonec rozhodl surinamský reprezentant Randell van der Steen střelou z pod koše, a to 4 vteřiny před koncem zápasu. Vedení ve skupině stále drží KZ, které po dvou vítězstvích má lepší rozdíl ve skóre než druhý neporažený tým skupiny Fortuna Delft.

I ve skupině B jsou aktuálně dvě neporažená družstva, a to PKC a díky lepšímu poměru nastřílených a obdržených košů DVO, které bude jakýmsi černým koněm soutěže. Ve druhém kole DVO jasně vyhrálo na hřišti DOS´46 a trenér poraženého družstva Edwin Bouman, který velký díl své kariéry strávil právě v DVO, musel konstatovat, že DVO bylo lepší ve všech činnostech a zaslouženě zvítězilo.

Tabulku střelců vede po druhém kole Jimmy Swikker z Groen Geel Wormer se šestnácti koši, druhý je  Mick Snel z Fortuny Delft, který má na svém kontě košů celkem 14 a třetí je Randy Oosting z KCC se dvanácti koši. Mezi ženami má nejvíce košů Anouk Haars z Koog Zaandijk, a to 11.