Česká korfbalová extraliga – vedení po prvním víkendu drží Prostějov, zápas v Kuřimi se nedohrál

První hrací víkend České korfbalové extraligy měl na programu nabitý víkend, když hned na úvod soutěže účastníky čekalo dvojkolo. A z obou kol bylo možné vždy po jednom zápase sledovat korfbal v živém přenosu na YouTube kanálu Českého korfbalového svazu s komentářem Tomáše Vody, který spolukomentoval i zápasy na Mistrovství Evropy 2021.

První zápas nové sezóny obstarali v obhájci posledního mistrovského titulu KCC Sokol České Budějovice, kteří přivítali MS YMCA Znojmo. Jihomoravský tým dokázal překvapit ten jihočeský a připsal na úvod ročníku cenné vítězství 18:15. Odpolední zápas mezi domácím KK Brno a SK RG Prostějov byl pak prvním televizním, když před televizními kamerami prostějovské družstvo, až na krátkou pasáž v první půli, zápasu dominovalo a díky i střeleckému představení Petra Galíčka, který zaznamenal na úvod soutěže 7 košů, s přehledem zvítězilo 22:16.

Nedělní televizní zápas mezi SK RG Prostějov a KCC Sokol České Budějovice mnoho korfbalové krásy nenabídl, když ještě po pěti odehraných minutách svítilo na ukazateli skóre 0:0. První poločas byl plný nepřesností z obou stran a oslabený tým obhájce titulu se dokázal dostat do vedení 4:2, ale následně se střelecky zcela zadrhl a domácí si dokázali vypracovat výraznější náskok ještě do poločasové přestávky a i druhá půle se hrála dle hanáckých not. Po jasném vítězství 20:9 se tak domácí družstvo SK RG Prostějov usadilo jasně na čele průběžné tabulky.

Poslední zápas víkendu obstarala družstva KK Brno a MS YMCA Znojmo, která se k jihomoravskému derby dostavila do Kuřimi, která se čas od času stává domácí palubovkou pro KK Brno. Zajímavý zápas však bude mít dohru u zeleného stolu, neboť byl ukončen předčasně poté, co nevydrželo ukotvení jednoho z korfbalových stojanů a pořadatel nebyl schopen zajistit náhradní koš. O osudu utkání pak bude muset rozhodnout Sportovně-technická komise ČKS, která má na starost řízení svazových soutěží.

Výsledky 1. a 2. kola:

KCC Sokol České Budějovice – MS YMCA Znojmo                             15:18 (poločas 6:7)

Koše: Krejčí 5, Bláha 3, Pešák 3, Součková 2, Procházková 2 – Šebelová 4, Žák I. 4, Nguyen 3, Toufar 2, Zábojová 2, Podzemský 1, Filipovszká 1, Žák J. 1

KK Brno – SK RG Prostějov                                                                       16:22 (poločas 8:10)

Koše: Zieglerová 4, Bušík 3, Jemelíková 2, Sahatciu 2, Literová 2,  Sládek 1, Skála 1, Němeček 1 – Galíček 7, Tichý 6, Kubů 4, Vyroubal 2, Šnajdr 2, Lešanská 1

SK RG Prostějov – KCC Sokol České Budějovice                                  20:9 (poločas 8:4)

Koše: Galíček 3, Lorencová K. 3, Kubů 2, Lešanská 2, Lorencová N. 2, Šnajdr 2, Vyroubal 2, Tichý 2, Křížková 1, Valenta 1 – Kortus R. 3, Pešák 3, Kracík 1, Procházková 1, Šmíd 1

KK Brno – MS YMCA Znojmo                                                                  18:16* (poločas 10:9) nedohráno

Tabulka:

1. SK RG Prostějov                              2z.          4b.         42:25
  2. MS YMCA Znojmo                           1z.          2b.         18:15
  3. KK Brno                                            1z.          0b.         16:22
  4. KCC Sokol České Budějovice          2z.          0b.         24:38