Poslední zápas v základní skupině Mistrovství Evropy

V posledním zápase skupiny nastoupili Češi proti Německu a již před zápasem bylo jasné, že vítěz postoupí do semifinále proti Nizozemsku a poraženého bude čekat semifinálový zápas proti Maďarsku ve skupině o 5.-8.místo.

Čeští reprezentanti nevstoupili do zápasu vůbec dobře, v útoku se nedokázali vyrovnat s těsnou obranou a často soupeři lehce odevzdávali míč. Navíc ženy vůbec nedokázaly ubránit své německé protivnice a za první poločas dostaly sedm košů. Trenér Ivo Kracík během poločasové přestávky musel zvýšit hlas, aby své svěřence probral a z šatny se vrátil do zápasu oživený tým. Češi začali stahovat německé vedení a na začátku poslední čtvrtiny byl rozdíl pouze dvoukošový 12:14, ale tím české vzepětí skončilo a Němci přidali tři koše a o výsledku a o postupu do semifinále bylo rozhodnuto.

Česká republika – Německo:         14:19 (poločas 2:10)

Koše:

• Pešák 5, Kortus 3, Hurdálková 2, Galíček 1, Šnajdr 1, Lešanská 1, Sahatciu 1
  • Demuth 4, Witthaus 4, A.Orth 3, Peuters 2, Heppekausen 2, Hering 1, Goepfert 1, Heming 1, T.Orth 1