Základní trenérské školení IKF - projekt V4 u Balatonu

Maďarská korfbalová asociace se nechala inspirovat českým projektem "Sport pro všechny děti”, který uspořádal ČKS v roce 2017 za podpory Mezinárodního visegrádského fondu, a rozhodla se podobný projekt za podpory grantu V4 uspořádat v letošním roce v oblasti Balatonu. Cílem tohoto kurzu bude, stejně jako u českého projektu v roce 2017, poskytnutí nejnovějších a nejefektivnějších metod pro výuku a trénink korfbalu nejen na školách. Kurz bude určen pro učitele a trenéry, kteří se již s korfbalem setkali a mají zájem o další rozvoj korfbalu na svých školách a v klubech.

Projekt počítá s účastí minimálně 32 účastníků ze zemí V4, když každá země (ČR, Slovensko, Polsko a domácí Maďarsko) má rezervováno 8 míst. V turisticky zajímavé lokalitě je pro zájemce připraveno ubytování se stravou. V rámci prodlouženého víkendu budou účastníci proškoleni v trenérských dovedenostech na úrovní IKF Level I. či II. Coach Course. Korfbalové aktivity budou probíhat nejen ve sportovní hale, ale i na venkovním hřišti a na písku. Školení bude lektorsky zastřešeno rozvojovou a vzdělávací komisí (Development & Education Committee) Mezinárodní korfbalové federace, kdy je přislíbena účast odborníků z Nizozemska či Belgie.