Mistrovství ČR 2020 v korfbalu4

V sobotu 12.září se ve Sportovním centru Klimeška v Kutné Hoře konalo oficiální Mistrovství České republiky ve čtyřkovém korfbalu, a to ve čtyřech mládežnických kategoriích. Během jediného dne bylo na sedmi hřištích ve dvou sportovních halách odehráno celkem 95 korfbalových zápasů, což z celé akce dělá soutěž opravdu velkého formátu.

Více než tři stovky mladých korfbalových nadějí byly opravdovou zatěžkávací zkouškou nově otevřené haly, která se se může těšit i na korfbalovou akci světového formátu, neboť již za necelých sedm měsíců se zde uskuteční Mistrovství světa 2021 ve věkové kategorii do 19 let. Tento světový šampionát bude poprvé pořádat jiná země než Nizozemsko a Český korfbalový svaz, jako jeden z nejúspěšnějších pořadatelů mezinárodních akcí poslední dekády, získal privilegium uskutečnit tuto mimořádnou akci právě v historickém městě Kutná Hora.

Turnaje se zúčastnilo celkem 39 družstev z 9 korfbalových klubů a nejúspěšnějším byl největší český klub Korfbal Klub Brno, který ke dvěma zlatým medailím (v kategoriích U11 a U13) přidal i po jednom stříbru a bronzu. Vítězem kategorie U16 se stalo družstvo SK RG Prostějov a nejstarší kategorii U19 ovládlo MS YMCA Znojmo.