Poslední kolo základní části České korfbalové extraligy

Nejvyšší česká korfbalová soutěž uzavře v sobotu 7. března posledním kolem základní část. Oba zápasy budou zahájeny, z důvodu regulérnosti, ve stejný čas – tedy ve 14:30 a jejich výsledky určí složení semifinálových dvojic, které sehrají za tři týdny první semifinálová střetnutí.

Zápas SK RG Prostějov vs. SK Plhov Náchod bude důležitý zejména pro domácí Hanáky, kteří k jistotě udržení druhého místa potřebují získat alespoň bod. Do zápasu však jistě vstoupí jako favorité, když oba předchozí duely s tímto soupeřem vyhráli velmi významným rozdílem (32:14 a 26:14) a zároveň před play-off budou chtít utnout nepříjemnou sérii tří porážek v řadě.

Druhé utkání sobotního odpoledne bude ve znojemské hale patřit souboji domácích Modrých slonů proti již jistému vítězi základní části KK Brno. Obě družstva aktuálně mají výborné výsledky, když domácí dokázali vyhrát tři zápasy po sobě a KK Brno dokonce čtyři. Obě předchozí utkání vyhrálo KK Brno, když zvítězilo 21:18 a 30:16. Pokud zápas skončí remízou či vítězstvím hostů, je jasné, že družstva za tři týdny postaví proti sobě i v semifinále hraném na dvě vítězná utkání.