Ďábelský víkend určil semifinálové dvojice v dorostu. Play – off postrádá favorita

Perný víkend, který rozuzlil dlouho očekávané otázky. Dorostenci měli o uplynulém víkendu opravdu napilno. Sobotní dohrávky a nedělní desáté kolo rozhodly, že vítězem základní části nejvyšší soutěže se stal Náchod. Ten v semifinále změří síly se čtvrtým Brnem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří druhé České Budějovice a Prostějov. Play – off, které startuje už příští víkend, nemá vyloženého favorita. První čtyři týmy dělilo jen šest bodů, vyvrcholení soutěže tak slibuje napínavou podívanou.

DOHRÁVKY V BRNĚ

Ze sobotních dohrávek v Brně vyplynul nejdůležitější fakt v podobě toho, že Brno si výhrou nad Českými Budějovicemi definitivně pojistilo postup do semifinále na úkor Šenova. Budějovice letos provází velká smůla. Ve druhém utkání proti Brnu se jim totiž zranila další opora Aneta Botková, která má nejspíš naštípnutou lýtkovou kost. Jihočeši i tak v sedmi dokázali utkání dovést k remíze 16:16.

Nový Lískovec k plánovaným dohrávkám vůbec nenastoupil.

6. kolo:

Brno, KK Nový Lískovec U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  0:7 (kontumace)

7. kolo:

České Budějovice, KCC Sokol U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  7:0 (kontumace)

Brno, KK U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  15:14

Poločas: 7:8. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Literová Anna 7, Sahatciu Sára 3 - Kortus Rostislav 5, Botková Aneta 3, Součková Lucie 3.

9. kolo:

Brno, KK U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  16:16

Poločas: 5:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Sahatciu Sára 6, Literová Anna 5 - Nevludová Kateřina 4, Kortus Rostislav 3, Součková Lucie 3.

10. KOLO V PROSTĚJOVĚ

V Prostějově se utkaly tři nejlepší celky v tabulce a ze vzájemných duelů vyšel nejlépe Náchod, který vyhrál obě střetnutí a po zásluze tak vybojoval titul po základní části. Nejprve si se štěstím poradil o koš s domácími hráči, s oslabenými Českými Budějovicemi už to měl jednodušší.

Jihočeští Krokodýli přijeli na Hanou se zdecimovanou sestavou pouze v sedmi hráčích, prohráli oba zápasy a jejich vyhlídky pro semifinále nejsou vzhledem k množství zranění zrovna růžové. V neděli však třeba postrádali oporu Rostislava Kortuse, který závodil na atletickém mistrovství republiky, a s ním by mohli být nebezpeční i v oslabení.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): „Zklamaní jsme úplně z jiných věcí, než z toho, že jsme neskončili první. Nevím, jestli je to karma, nebo osud, ale naše malá krokodýlí armáda je rozložená. Máme tři zraněné, kteří se těžko dají do kupy. Do semifinále asi nastoupíme v sedmi, nedejbože v šesti. Máme sice dvě nové hráčky, ale ještě ani nemají registračku a byli na pár trénincích. To je na dorosteneckou extraligu málo. Když budeme mít k dispozici všechny kluky, možná je pro nás lepší nastoupit v sedmi. Už teď jsme v sedmi potrápili Brno i Prostějov. Je to škoda, protože soutěž je letos perfektní. Pět týmů je hodně vyrovnaných, záleží na aktuálním rozpoložení.“

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Proti Náchodu se nám bohužel nepovedla první půlka utkání. Konec zápasu byl otevřený, Náchod dal v poslední minutě koš a tím vyhrál. Možná by zápasu slušela víc remíza. Co se týče soupeře pro semifinále, tak jsou Budějovice asi nehratelnější soupeř. I když hra proti sedmi nám nesvědčí a uvidíme, jak se Budějky dají na semifinále do kupy.

Prostějov, SK RG U19 - SK Plhov Náchod U19  23:24

Poločas: 8:11. Rozhodčí: Ondřej Fridrich, Dominika Drábková. ŽK: Ošťádal (Prostějov). Nejlepší střelci: Bartošová Vendula 6, Ošťádal Vojtěch 6 - Štěpánová Pavlína 6, Štěpař Václav 5.

SK Plhov Náchod U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  18:9

Poločas: 11:4. Rozhodčí: Dominika Drábková, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 6, Nováková Klárka 5 - Jiřička Martin 3.

Prostějov, SK RG U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  15:12

Poločas: 7:4. Rozhodčí: Ondřej Fridrich, Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 6, Dušek Martin 5 - Jiřička Martin 3, Součková Lucie 3.

10. KOLO V HAVÍŘOVĚ (pořadatel Šenov)

V Havířově už o nic nešlo. Domácí Šenov byl už mimo hru o semifinále a i Brno už mělo čtvrtou příčku jistou. Před bojem s Náchodem však Brňané nepohrdli kvalitním tréninkem a rozlučku se sezonou domácím řádně znepříjemnili, když slavili výhru 18:10.

Šenov, KC - ZŠ U19 - Brno, KK U19  10:18

Poločas: 2:9. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 4, Škrobová Tereza 3 - Sahatciu Sára 5, Kohl Jiří 4.

Brno, KK Nový Lískovec U19 - Brno, KK U19  0:7 (kontumace)

Šenov, KC - ZŠ U19  -Brno, KK Nový Lískovec U19  7:0 (kontumace)

Tabulka po základní části:

1.            SK Plhov Náchod U19                                20           14           0             6             293:224                28

2.            České Budějovice, KCC Sokol U19             20           12           1             7             246:209                25

3.            Prostějov, SK RG U19                                20           11           2             7             270:234                24

4.            Brno, KK U19                                            20           10           2             8             246:211                22

5.            Šenov, KC - ZŠ U19                                   20           8             1             11           210:251                17

6.            Brno, KK Nový Lískovec U19                      20           2             0             18           118:254                4