Černý víkend. Šenovským dorostencům se nedařilo a semifinále se jim vzdálilo

Také v dorostenecké extralize vrcholí boje v základní části. O uplynulém víkendu bylo na programu několik dohrávek a deváté kolo nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže. Už nyní je jasné, že čtyřčlenné play – off nemine první Náchod, druhý Prostějov a třetí České Budějovice. O poslední postupovou příčku se ještě poperou brněnští korfbalisté a Šenov, tyto týmy jsou nyní na patnácti bodech. K semifinále má však o poznání blíž Brno, které má dva zápasy k dobru. Šenovu se totiž vůbec nevydařil – ze čtyř střetnutí nevytěžil ani bod.

Dohrávka 7. kola:

Prostějov důležitý zápas zvládl. Kdyby dohrávku sedmého kola se Šenovem nevyhrál, o play – off by se musel ještě strachovat. Hanáci však žádné drama nepřipustili a bez větších obtíží po výborném týmovém výkonu triumfovali 29:17.

Šenov, KC - ZŠ U19 - Prostějov, SK RG U19  19:27

Poločas: 9:14. Rozhodčí: Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Vernarská Vendula 5, Holubčíková Kristýna 4 - Valenta Josef 6, Bartoš John 5, Lorencová Nikola 5, Ošťádal Vojtěch 5.

Dohrávka 6. kola:

Šenov následně nezvládl ani další důležité utkání. V dohrávce šestého kola sice šenovští korfbalisté vzdorovali Českým Budějovicím o poznání víc než Prostějovu, na body jim to však nestačilo. V poločase sice ještě drželi nadějný stav 5:5, jenže Krokodýli ve druhé části zabrali a nakonec zvítězili 16:12.

Šenov, KC - ZŠ U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  12:16

Poločas: 5:5. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Škrobová Tereza 4, Vernarská Vendula 3 - Kortus Rostislav 4, Součková Lucie 3.

9.kolo:

Šenovští pak v Brně absolvovali s Českými Budějovicemi hned další zápas, tentokrát v rámci devátého kola. Na Jihočechy však nevyzráli ani na druhý pokus, prohráli 10:15 a play – off se jim tak výrazně vzdálilo. Šenov nyní musí oba zbývající zápasy základní části bezpodmínečně vyhrát a navíc čekat na zaváhání Brna. Možná se bude rozhodovat ve vzájemném souboji, který je v plánu v posledním kole 24. února.

Brno, KK U19 - Šenov, KC - ZŠ U19  0:7 (kontumace)

Šenov, KC - ZŠ U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  10:15

Poločas: 5:7. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Vernarská Vendula 4, Škrobová Tereza 3 - Jiřička Martin 5, Kortus Rostislav 5.

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

Nový Lískovec do Náchoda nepřijel, uskutečnil se tak pouze duel mezi domácím týmem a Prostějovem. V něm byl úspěšnější domácí lídr tabulky, který zvítězil 21:15. Aktuálně to tedy vypadá tak, že v prvním semifinále se utká Náchod s někým ze dvojice Šenov – Brno a druhou dvojici utvoří Prostějov a České Budějovice. Na konečné rozuzlení si však ještě musíme dvě kola počkat.

SK Plhov Náchod U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  7:0 (kontumace)

Prostějov, SK RG U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  7:0 (kontumace)

SK Plhov Náchod U19 - Prostějov, SK RG U19  21:15

Poločas: 15:8. Rozhodčí: Marek Pospíšil, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 6, Nováková Klárka 6, Štěpánová Pavlína 4 - Ošťádal Vojtěch 6, Dušek Martin 3.

Tabulka

1.            SK Plhov Náchod U19                                 18           12           0             6             251:192                24

2.            Prostějov, SK RG U19                                 18           10           2             6             232:198                22

3.            České Budějovice, KCC Sokol U19             14           10           0             4             181:145                20

4.            Brno, KK U19                                               16           7             1             8             190:171                15

5.            Šenov, KC - ZŠ U19                                     18           7             1             10           193:233                15

6.            Brno, KK Nový Lískovec U19                        16           2             0             14           118:226                4