Brno si výhrou nad Prostějovem pozvalo do finále České Budějovice

To, k čemu se schylovalo už delší dobu, se po sobotě stalo definitivní. Prostějov k zachování naděje na extraligové finále potřeboval v dohrávce devátého kola uspět na palubovce prvního Brna, jenže selhal. Brněnští korfbalisté vyhráli i potřetí v sezoně, tentokrát 22:20 a letošním desátým vítězstvím si pozvali už na pátý finálový souboj v řadě České Budějovice. Ty jsou v tabulce druhé a Hanáci už je nemohou předstihnout. „Byl to boj až do konce, ale opět jsme využili našich hlavních předností,“ podotkl brněnský trenér Jakub Máša.

Prostějov nedal svou kůži lacino. Jeho hráči, které posilnilo nedávné třetí místo na domácím Europa Shieldu, bojovali velmi srdnatě. V poločase prohrávali jen o jeden koš, koncovka však vyzněla líp pro Korfbal klub. „Trápili jsme se střelecky. Hlavně v ženské části týmu jsme postrádali několik opor a sestavu jsme tak museli promíchat. Bohužel to bylo znát. Škoda, že se nám nedařilo tak jako na Europa Shieldu. Potřebujeme to přenést i do extraligy,“ povídal prostějovský korfbalista Petr Galíček. „S tím, že finále už je pro nás pasé, jsme počítali. Takže jsme do zápasu nešli pod tlakem. Musíme však příště hrát líp od začátku soutěže, tam nám to uteklo,“ dodal sniper, jemuž ve střelecké tabulce patří se 46 trefami druhá pozice.

Obhájce titulu opět podržely ženské zástupkyně v týmu. Brněnské hráčky nastřílely 20 košů z 22. „Kluci v poslední době nejsou schopní protrhnout střeleckou smůlu, i když šancí měli také hodně. Je fajn, že jsou schopní pro holky vytvořit potřebné šance a ty to tam nasypaly. Zápas hodně ovlivnily nemoci. Nám někteří hráči chyběli a nemohli hrát naplno. U soupeře to samé,“ líčil Máša, jehož svěřenci se o extraligový titul utkají tentokrát na neutrální palubovce v Prostějově.

Brno, KK - Prostějov, SK RG  22:20

Poločas: 13:12. Rozhodčí: Tomáš Voda, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Drábková Dominika 8, Jonáková Eliška 5, Jonáková Štěpánka 5 - Havlová Renata 5, Galíček Petr 4, Tichý Jan 4, Vyroubal Alexandr 4.

Tabulka:

1.            Brno, KK                                     10           8             1             1             222:173                17

2.            České Budějovice, KCC Sokol    10           6             1             3             208:195                13

3.            Prostějov, SK RG                         9             3             0             6             181:200                6

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo           9             1             0             8             170:213                2