České Budějovice před Europa Shieldem ukázaly, že jim forma drží

Foto: Ladislav Máša

Nebylo co řešit. České Budějovice v minulém kole uštědřily první porážku Brnu, lehce si poradily i s Prostějovem a vysoký standart si přenesly i do devátého kola nejvyšší korfbalové soutěže. Na domácí palubovce v sobotu jasně přejely znojemské Modré Slony 24:13, když už od začátku duelu bylo jasné, kdo je na hřišti pán. „Forma nám vydržela, ale je třeba říct, že soupeř nedojel s několika oporami. Nastoupil s mladšími hráči, kterým se moc nedařilo,“ hlásil českobudějovický korfbalista Ondřej Čierný.

Znojmu chyběl zejména zraněný Ivan Žák, na jih Čech nedorazil ani Tomáš Veselý nebo Tereza Ferkovičová. „Museli jsme narychlo povolat Petra Malačku. Budějovice nás ale k ničemu nepustily. Spíš to ale bylo kvůli našemu špatnému výkonu. Problém jsme měli hlavně v jedné čtyřce a naše úspěšnost střelby byla bídná,“ povzdychl si zraněný hrající znojemský trenér Jiří Podzemský.

Střelba Jihočechů naopak fungovala na vysoké úrovni a tým se tak povzbudil před víkendovým Europa Shieldem, který hostí Prostějov. „Věděli jsme co hrát a jak to hrát. Dodržovali jsme pokyny trenéra, což se nám vyplatilo. Chtěli jsme hlavně držet dál od koše jejich vysokého Kubu Žáka, aby nemohl doskakovat,“ popsal Čierný, jehož tým se díky šesté výhře v sezoně bodově dotáhl na vedoucí Brno, které má však duel s Prostějovem k dobru. „Není pro nás až tak zásadní být první v tabulce, hlavní je dostat se do finále, což zatím vypadá dobře,“ podotkl.

České Budějovice, KCC Sokol - Modří Sloni YMCA Znojmo  24:13

Poločas: 12:4. Rozhodčí: Martin Uherka, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Pešák Petr 7, Klacková Martina 6, Krejčí Vlastimil 6 - Mostbeková Monika 4, Nguyen Patrik 4, Malačka Petr 3.

Tabulka:

1.            Brno, KK                                     8             6             1             1             176:139                13

2.            České Budějovice, KCC Sokol    9             6             1             2             194:171                13

3.            Prostějov, SK RG                        8             3             0             5             161:178                6

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo          9             1             0             8             170:213                2