Výhra a remíza vynesly dorost Prostějova do čela tabulky

Tři body jsou v našlapané tabulce znát. O tom se v šestém kole nejvyšší dorostenecké soutěže přesvědčili korfbalisté Prostějova, které úspěšný víkend katapultoval na vrchol průběžného pořadí. V domácí hale v sobotu nejprve remizovali s Brnem, které v posledních kolech chytalo formu a poté si poradili i s Náchodem, s kterým se letos utkali poprvé. Bodově naprázdno vyšly z bojů České Budějovice, které z důvodu nemocí k duelům v Brně ani neodcestovaly.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Vyrovnané boje, ze kterých nejvíc vytěžil domácí celek. Tak vypadal miniturnaj v Prostějově. Hanáci si to nejprve rozdali s Brnem, kterému chtěli oplatit poměrně jasnou předvánoční porážku z minulého kola. Do utkání vstoupili aktivně a hned na začátku si v defenzivním klání vybudovali mírný náskok, který jim držel skoro celý duel. Hosté z jihu Moravy se však nevzdali a trpělivou hrou nakonec slavili alespoň částečný úspěch, když dotáhli na konečných 9:9.

Brňané posléze absolvovali další vyrovnanou bitvu s Náchodem, kterou však na rozdíl od předešlého klání ztratili 13:14.

Tečku za miniturnajem obstaral letošní premiérový zápas domácích s Náchodem. Prostějovem se musel v šestém kole obejít bez jednoho z vůdčích hráčů Vojtěcha Ošťádala, s nepříjemnou situací se však jeho hráči vypořádali velmi dobře. Náchod od začátku zatlačili a v nastoleném tempu nepolevili celý zápas, což jim vyneslo výhru 13:9.

Prostějov, SK RG U19 - Brno, KK U19  9:9

Poločas: 4:2. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. ŽK: Jakub Podhorný (Prostějov). Nejlepší střelci: Podhorný Jakub 3, Lorencová Nikola 2, Valenta František 2 - Literová Anna 3, Sahatciu Sára 2.

Brno, KK U19 - SK Plhov Náchod U19  13:14

Poločas: 7:7. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Literová Anna 4, Sahatciu Sára 3, Čarvašová Veronika 3 - Martinec Mikuláš 5, Novotný Jakub 3, Hasnédl Kryštof 2, Štěpánová Pavlína 2.

Prostějov, SK RG U19 - SK Plhov Náchod U19  13:9

Poločas: 7:4. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Dušek Martin 4, Lorencová Nikola 2, Vaková Adéla 2 - Martinec Mikuláš 3, Novotný Jakub 3, Nováková Klárka 3.

Nikola Lorencová (hráčka, Prostějov): „Jsme moc rádi, jak nám víkend vyšel. Být první v tabulce je pěkný pocit.  S Brnem to mohlo být i lepší, al remíza je také slušná. Výhra s Náchodem nás příjemně překvapila. Letos jsme s ním hráli poprvé a čekali jsme těžký bod. Myslím, že Brnu úplně nevyšel tah, kdy dalo dvě nejlepší střelkyně do jedné čtyřky. Tu jsme zavřeli a jejich druhá tak nebezpečná nebyla. Zápas s Náchodem jsme zvládli takticky po všech stránkách, takticky, herně a nakonec i fyzicky, i když už jsme byli ke konci docela unavení.“

MINITURNAJ V BRNĚ

V Brně se z důvodu absence Českých Budějovic odehrálo jen jedno utkání, které vyznělo lépe pro domácí Nový Lískovec, jenž si poradil jasně 16:6 s oslabeným Šenovem. Pro brněnský tým se jedná o druhou výhru v sezoně, stále však na posledním místě ztrácí osm bodů na příčku, která zajišťuje postup do play off.

Pokud chce Nový Lískovec na vyřazovací boje ještě pomýšlet, moc ztrát už si nesmí dovolit a musí předvést podobnou jízdu jako minulý rok. Tehdy po podzimu také ztrácel, ale výborným finišem se nakonec do bojů o medaile kvalifikoval.

Brno, KK Nový Lískovec U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  7:0 (kontumace)

Šenov, KC - ZŠ U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  7:0 (kontumace)

Brno, KK Nový Lískovec U19 - Šenov, KC - ZŠ U19  16:6

Poločas: 7:4. Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Leznar Adam 4, Kubů Nela 3, Pospíšilová Lenka 3, Tolar Aleš 3 - Holubčíková Kristýna 3, Macková Lenka 2, Paťorek Václav 1.

Adam Leznar (hráč, Nový Lískovec): „Zápas se nám vydařil a trochu jsme si oddechli. Tentokrát jsme se moc nestarali o výsledek a vyšlo nám to. Užili jsme si hru a o to nám především jde. Do play off se podle mých situací ještě dostat můžeme, ale museli bychom zopakovat loňskou sezonu, kdy jsme ke konci všechno vyhrávali. Uvidíme, jak to dopadne, ale jak už jsem říkal, teď se korfbalem budeme hlavně bavit.“

Tabulka:

1.            Prostějov, SK RG U19                                   12           6             2             4             143:132                14

2.            Šenov, KC - ZŠ U19                                       10           6             1             3             105:109                13

3.            SK Plhov Náchod U19                                    10           6             0             4             134:118                12

4.            České Budějovice, KCC Sokol U19                12           6             0             6             124:122                12

5.            Brno, KK U19                                                  12           5             1             6             153:143                11

6.            Brno, KK Nový Lískovec U19                          10           2             0             8             85:120                   4