České Budějovice odstartovaly druhou část extraligy skalpem mistra z Brna

Jednou to přijít muselo. Obhájce titulu a největší favorit korfbalové extraligy Brno o víkendu poprvé poznalo hořkost porážky. V sobotním sedmém kole se o málo obvyklý kousek postaraly České Budějovice, které o den později v osmém kole při oslavě korfbalového jubilea přehrály i Prostějov a zažily tak plodný víkend.

7.KOLO

Dobrá nálada z výhry nad silnými Českými Budějovicemi jim příliš dlouho nevydržela. Znojemští korfbalisté v posledním kole před Vánoci letos poprvé vyhráli, uplynulý víkend je však opět usadil na zem. V sobotu totiž nestačili na Prostějov 21:23 a ještě mnohem míň se jim dařilo v neděli, kdy podlehli Brnu o patnáct košů. „V naší hře máme velké výpadky. Chvíli hrajeme dobře, ale pak je to opět utahané a zbrklé. Pořád přemýšlíme, čím to je, ale zatím nemůžeme na nic přijít,“ smutnila znojemská opora Gabriela Filipovszká.

Prostějovští byli od začátku duelu o krok napřed, zápas zvládli výborně takticky. „Po návratu Tomáše Veselého do Znojma, měl soupeř na každé straně vysokého hráče na doskok. Zareagovali jsme na to tak, že jsme postavili doskok s malým hráčem a jejich velké jsme tak odtáhli od koše. Byli jsme střelecky aktivní, za útok jsme měli většinou tři nebo čtyři pokusy,“ shrnul prostějovský korfbalista Petr Šnajdr sobotní utkání sedmého kola.

Modří Sloni YMCA Znojmo - Prostějov, SK RG  21:23

Poločas: 9:12. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 6,  Žák Ivan 4 - Galíček Petr 4, Havlová Renata 4.

Soutěžní prohru zažili po deseti měsících. Brněnští korfbalisté naposledy prohráli v extralize na začátku března minulého roku se Znojmem, v sobotu si pro ně nešťastnou událost zopakovali. Nad jejich síly byl největší rival posledních let České Budějovice, kterým Korfbal klub podlehl 18:21. „Prohráli jsme zaslouženě. Soupeř byl silný pod košem, nedal nám moc šancí,“ vyzdvihl protivníka brněnský hráč Jiří Ziegler.

Rozhodující krok k výhře udělali Jihočeši ve druhé části, když soupeři utekli na rozdíl více košů. „Ani jeden tým se moc neprosazoval. Nám se přece jen dařilo o něco víc, zatímco soupeř v zakončení často zaváhal. Potřebovali jsme v tabulce odskočit Prostějovu, což se nám podařilo,“ mnul si ruce českobudějovický matador Vlastimil Krejčí.

České Budějovice, KCC Sokol - Brno, KK  21:18

Poločas: 10:9. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Hurdálková Tereza 4, Krejčí Vlastimil 4, Pešák Petr 4 - Skála Martin 6, Faltýnková Lenka 4.

8. KOLO

Oba duely osmého kola se netradičně odehrály v jednom městě. U příležitosti oslavy třiceti let korfbalu v České republice hostil extraligové boje Prostějov, jehož za tři týdny čeká pořadatelství Europa Shieldu.

Oslavy začali Brňané jasnou výhrou nad Znojmem 29:14 a dali tak zapomenout na den staré selhání. „Znojmu vyšel začátek, Patrik Nguyen trefil několik košů z velké dálky. Do poločasu jsme však zápas otočili a pak už jsme drželi tempo my. Ve druhé části už znojemská obrana nebyl tak pevná a v útoku soupeř skóroval už jen čtyřikrát,“ líčil brněnský Ziegler, jehož tým čeká už od čtvrtka vrchol v podobě Europa Cupu v belgickém Kotrijku. „Už se chystáme a moc se těšíme. Hlavně na zápasy s jinými soupeři. Ty z extraligy už moc dobře známe a vítáme nový impulz,“ vyhlížel Ziegler.

Hráči z měst okurek v prvním poločase vedli třikrát o čtyři koše, druhou část však totálně zpackali. „Před zápasem jsme si řekli, že Brno v sobotu poprvé prohrálo a mohlo by to proti němu jít. Zpočátku se tak taky stalo, jenže pak se nám to zase zaseklo. V druhé půlce jsme dali strašně málo košů, zatímco brněnské holky nás zasypaly úspěšnými střelami,“ smutnila znojemská Filipovszká.

Brno, KK - Modří Sloni YMCA Znojmo  29:14

Poločas: 12:10. Rozhodčí: Tomáš Voda, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Jonáková Štěpánka 7, Drábková Dominika 5, Faltýnková Lenka 5 - Nguyen Patrik 4.

Domácí generálka na Europa Shield jim nevyšla. Prostějov v neděli doma padl s rozjetými Budějovicemi 12:22 a za tři týdny bude chtít proti soupeřům ze všech koutů Evropy předvádět jinou hru. Domácím hodně ublížila absence nejlepšího střelce Petra Galíčka, který musel odcestovat na povinný lyžařský kurz. „Petr je vůdčí osobnost jedné čtyřky, chyběl nám. Neměli jsme doskok, vše skončilo po první střele a pak jsme šli dolů i psychicky,“ popsal prostějovský Šnajdr.

Budějovice po výživném víkendu už na Brno v tabulce ztrácejí jen dva body, tedy jednu výhru. „Po posledním prohraném zápase proti Znojmu přišla vzpruha. Snad se nám takhle bude dařit i ve zbytku sezony,“ doufal českobudějovický Krejčí.

Prostějov, SK RG - České Budějovice, KCC Sokol  12:22

Poločas: 8:15. Rozhodčí: Lukáš Filip, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Vyroubal Alexandr 4, Tichý Jan 2, Šnajdr Petr 2 - Tsybyktarov Aldar 6, Hurdálková Tereza 5.

 

Tabulka:

1.            Brno, KK                                     8             6             1             1             176:139                13

2.            České Budějovice, KCC Sokol    8             5             1             2             170:158                11

3.            Prostějov, SK RG                        8             3             0             5             161:178                6

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo          8             1             0             7             157:189                2

 


Komentáře

komentáře Disqus