Po čtvrtém kole dorostu dělí první čtyři týmy tabulky jen bod

V dorostenecké lize to vypadá na pěknou melu. Donedávna jisté korfbalisty Českých Budějovic totiž kosí zranění, čehož využily Prostějov a Šenov a po nedělním čtvrtém kole se vyhouply do čela tabulky. Jihočeši jsou však jen o bod zpět a nově se k nim bodově dotáhl Náchod, jemuž parádně vyšlo poslední dějství, když porazil právě mladé krokodýli a Brno.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

V Prostějově se při odřeknutí účasti Nového Lískovce odehrál jen jeden duel, ale stál za to. Domácí Hanáci dlouho nemohli najít zbraň na nabuzený Šenov a už to vypadalo, že si odvezou cennou výhru ze hřiště přímého konkurenta o přední příčky tabulky. Černožlutí se však nevzdali a deset vteřin před koncem z penalty vyrovnali na konečných 13:13.

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Nový Lískovec se omluvil kvůli údajné velké marodce. Uvidíme, jak to vyřeší technická komise. Se Šenovem jsme od začátku prohrávali, ale postupně jsme se lepšili a to vyústilo až ve vyrovnání pár vteřin před koncem. Hrdinou okamžiku se stal Vojta Ošťádal, který penaltu za faul vybojoval a poté i proměnil. Za remízu můžeme být rádi.“

Prostějov, SK RG U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  7:0 (kontumace)

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Šenov, KC - ZŠ U19 - 0:7 (kontumace)

Prostějov, SK RG U19 - Šenov, KC - ZŠ U19  13:13

Poločas: 4:7. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 5, Bartošová Vendula 2, Dušek Martin 2, Valenta Josef 2 - Holubčíková Kristýna 5, Škrobová Tereza 3, Hák Michael 2, Vernarská Vendula 2.

MINITURNAJ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Brno vadne, Budějovice marodí a Náchod vzkvétá. Tak lze stručně popsat aktuální situaci u třech celků, které se v neděli utkaly na jihu Čech. Náchod nejprve bez problémů přehrál brněnský Korfbal klub a následně si po velkém boji poradil i s domácími, pro které prohra znamenala třetí neúspěch v sezoně.

Zraněními zdecimované Budějovice, které doma nastoupily jen v sedmi hráčích, mohou být rádi za výhru nad Brnem, kterému čtvrté kolo vůbec nevyšlo a postupně klesá tabulkou.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): „Výhra nad Brnem je bezva, další zranění je však hodně nepříjemné. Bohužel Barča Buzková laboruje s kotníkem už od začátku sezony a tentokrát už nevydržel. Nenastoupil ani zraněný Marek Štěpánek nebo Verča Hrouzková a v průběhu zápasů se nashromáždily další bolístky jako naražené prsty a další pohmožděné kotníky. Vůbec mě to netěší, protože v první řadě chci mít hráče zdravé - bohužel taková je naše aktuální situace. Co se týče zápasu s Náchodem, myslím, že minimálně bod by nám slušel a hráči si ho za výkon rozhodně zasloužili. Po závěrečném hvizdu je za předvedenou bojovnost ocenili i fanoušci.“

České Budějovice, KCC Sokol U19 - Brno, KK U19  14:10

Poločas: 9:5. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 5, Jiřička Martin 3, Součková Lucie 3 - Literová Anna 4, Čarvašová Veronika 2.

SK Plhov Náchod U19 - Brno, KK U19  21:13

Poločas: 16:5. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Martinec Mikuláš 6, Nováková Klárka 5, Novotný Jakub 4 - Literová Anna     5, Lorenz Adam                3, Drobníková Anna 2.

České Budějovice, KCC Sokol U19 - SK Plhov Náchod U19  9:11

Poločas: 6:6. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci:  Jiřička Martin 2, Pšenička Adam 2 - Nováková Klárka 4, Martinec Mikuláš 3, Štěpánová Pavlína 2.

TABULKA:

1.            Prostějov, SK RG U19                                   8             5             1             2             102:82                  11

2.            Šenov, KC - ZŠ U19                                      8             5             1             2             92:93                     11

3.            SK Plhov Náchod U19                                   8             5             0             3             111:92                  10

4.            České Budějovice, KCC Sokol U19               8             5             0             3             106:88                  10

5.            Brno, KK U19                                                 8             3             0             5             102:106                6

6.            Brno, KK Nový Lískovec U19                         8             0             0             8             62:114                  0