Mistr zažil slabší víkend, Znojmo dál čeká na první body

Jakoby s prvním sněhem padla lehká deka i na obhájce titulu a největšího favorita korfbalové extraligy. Brňany víkendové zápasy čtvrtého a pátého kola nejvyšší soutěže nezastihly v nejlepší kondici a v sobotu ztratili první bod za remízu s Českými Budějovicemi. Namále měli i v sobotu se Znojmem a mohou být rádi za výhru o jeden koš. Znojmo naopak neuspělo ani v pátém letošním duelu a dál okupuje poslední místo v tabulce.

4. KOLO

První ztráta. České Budějovice dokázaly letos jako první obrat Brno o body, když s ním na jeho palubovce uhrály remízu 18:18. „Myslím, že remíza je hodně spravedlivá. Oba týmy hrály špatně a na hřišti nic hezkého nepředvedly. Každý bránil vcelku dobře silné stránky soupeře a nikdo se pořádně nedokázal prosadit.,“ zhodnotil českobudějovický korfbalista Jakub Bláha.

V brněnské hale v Maloměřicích panovala zvláštní ponurá atmosféra, kterou nedokázal ani jeden celek prolomit. Celý zápas se oba sokové přetahovaly, na konci byly asi o něco blíž výhře Jihočeši. „Bylo to takové ospalé, v hale panovalo ticho a tma. Trenér zápas zhodnotil, že jsme tak špatně hráli naposled asi před dvěma roky. Nakonec můžeme být rádi za remízu,“ kroutil brněnský hráč Peter Bušík hlavou.

Brno, KK - České Budějovice, KCC Sokol  18:18

Poločas: 9:8. Rozhodčí: Martin Uherka, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Jonáková Štěpánka 6, Bušík Peter 4 - Pešák Petr 6, Krejčí Vlastimil 4.

Na hřišti byl jasný pán. Prostějovští korfbalisté nedali v domácím prostředí Znojmu moc šancí a jasně ho přehráli o deset košů. „Znojmo se s námi chvíli drželo, do poločasu jsme si však vypracovali několika košový náskok a druhá půle už byla jasně v naší režii. Ke konci jsme i prostřídali, byla by ostuda nevyužít domácí halu,“ vyprávěl prostějovský kouč David Konečný.

Znojmo si nevědělo rady především s obávanými vytáhlými ostrostřelci v prostějovském dresu. Dvojice Alexandr Vyroubal – Petr Galíček jim dohromady dala patnáct košů. „Řekli jsme si, že nechceme dostávat koše z penalt a volných hodů. To se nám docela povedlo, jenže doskok byl jednoznačně na straně soupeře a ten nás trestal z dálky. My máme jednoho vysokého kluka, Prostějov čtyři. Tím pádem měl v útoku mnohem víc střel, my naopak většinou jen jednu,“ zdůvodnila znojemská hráčka Gabriela Filipovszká prohru svého celku.

Prostějov, SK RG - Modří Sloni YMCA Znojmo  31:21

Poločas: 14:9. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Zuzana Maňáková. ŽK: David Konečný (Prostějov). Nejlepší střelci: Vyroubal Alexandr 9, Galíček Petr 6 - Nguyen Patrik 6, Žák Ivan 6.

5. KOLO

Těsný zápas, ve kterém se radoval šťastnější tým. Modří Sloni se v neděli oklepali z vysoké prohry v Prostějově a doma obhájci titulu z Brna zle zatápěli. Většinu zápasu vedli a měli namířeno k prvním letošním bodů. Favorit se však ve druhé části vzpamatoval a duel dovedl k výhře o jeden koš. „Proti Brnu jsme se nahecovali. Oproti sobotě jsme trochu protočili čtyřky a sedlo nám to. Padla nám první střela po deseti vteřinách, což nás od začátku povzbudilo. Bylo to velmi vyrovnané, bohužel na konci jsme nedali penaltu a jednu tutovku. Už to vypadalo, že konečně uspějeme, musíme si však ještě počkat,“ hlesla znojemské hráčka Gabriela Filipovszká.

Mistr byl za plný bodový zisk rád a na ne příliš povedený víkend by nejraději zapomněl. „Zápas nám stejně jako v sobotu nevyšel. Nedařilo se nám hlavně v prvním poločase. Soupeř šikovně bránil náš doskok, což na nás platilo. Organizace našeho útoku pak vázla. Musím uznat, že jsme zažili slabý víkend,“ podotkl brněnský hráč Peter Bušík.

Modří Sloni YMCA Znojmo - Brno, KK  22:23

Poločas: 12:11. Rozhodčí: Martin Uherka, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 6, Žák Ivan 5, Žák Jakub 5 - Jonáková Eliška 7, Skála Martin 5.

Otupily největší zbraň soupeře a slaví úspěch. České Budějovice letos podruhé vyzrály na nebezpečné prostějovské střelce a doma ve vyrovnaném zápase vyhráli 24:20. „Víme, že Prostějov má super kluky a jednu holku. Dobře jsme je odbránili, na doskoku jsme si to hlídali. Výškově jsme na tom podobně, Prostějovští jsou však dynamičtější. Musíme hrát teda chytře,“ povídal českobudějovický Jakub Bláha.

Prostějov sice první poločas vyhrál a ve druhém se také dlouho držel ve hře, závěr mu však příliš nevyšel. „Vyrovnaný zápas. Budějky jsme trochu postrašily, donutily jsme je hrát na maximum. Budějovice mají kluky, kteří dělají těm našim problémy. Jsem rád, jak jsme celý víkend s náročným cestováním ve špatném počasí zvládli,“ shrnul prostějovský trenér David Konečný.

České Budějovice – Prostějov 24:20

- bližší statistiky nebyly před uzávěrkou článku dodány

 

Tabulka po 5. kole:

1.            Brno, KK                                             5             4             1             0             111:91                   9

2.            České Budějovice, KCC Sokol    5             3             1             1             111:103                5

3.            Prostějov, SK RG                             5             2             0             3             113:117                4

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo          5             0             0             5             97:121                   0


Komentáře

komentáře Disqus