Třetí kolo dorostu rozbořilo zaběhlé pořádky

Další pokračovaní České dorostenecké korfbalové extraligy vybočilo ze zažitého rytmu. Dosud neporažené České Budějovice totiž dvakrát prohrály a dovolily oběma přemožitelům – Prostějovu a Šenovu, aby se jim bodově vyrovnali. Ve druhém miniturnaji se dařilo domácímu Náchodu, který ovládl oba své duely.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Dva favorité ostrouhali, třetí se smál.  V Prostějově se děly zajímavé věci. Domácí tým totiž nejprve oplatil porážku z minulého kola Českým Budějovicím a jako první je letos dokázal porazit. Nejlepší celek dne však byl Šenov. Nejprve proti Jihočechům napodobil domácí Hanáky, a ty pak ve vzájemném zápase dokázal celkem jasně 18:11 porazit.

Šenovští tak po nevydařeném prvním kole pokračují ve spanilé jízdě. Hodně jim k tomu pomáhá kompletní sestava, kterou mají nyní k dispozici. Tu dokonce poprvé v Prostějově vyztužil i znojemský Jan Toufar, který je v havířovském družstvu na hostování. Českobudějovičtí naopak doplatili na zranění jednoho z klíčových hráčů Martina Štěpánka.

Jakub Holubčík (hráč, Šenov): „Oproti prvnímu kolu jsme se hodně zvedli. Zápasy sice nebyly moc koukatelné, ale vyhráli jsme je. Konečně jsme nastoupili v plné sestavě, hodně nám pomohl i Honza Toufar ze Znojma. Naopak Budějovice byly oslabené. Měly jedno zranění a navíc jejich nejlepší hráč Kortus moc neběhal.“

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): „V prvním utkání nás zranění Martina Štěpánka hodně ovlivnilo. Jde o našeho důležitého hráče a navíc nám po jeho odchodu zbyli v jedné čtyřce dva malí kluci. Šlo o zlomový bod zápasu. V zápase se Šenovem jsme to poskládali trochu jinak a už to bylo v pořádku. Hráli jsme se soupeřem vyrovnaně, ten nám odskočil až ve třetí části. My jsme pak jeho náskok stáhli a v poslední minutě jsme měli pěkný dvoutakt na vyrovnání. Bohužel jsme ho neproměnili a soupeř to potrestal. Udělali jsme víc chyb než v předešlých kolech, ale žádná tragédie. Stále jde o naši premiérovou sezonu v dorostu.“

Prostějov, SK RG U19 : České Budějovice, KCC Sokol U19  12:9

Poločas: 6:4. Rozhodčí: Peter Bušík, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 6, Buriánek Tomáš 2, Valenta Josef 2 - Buzková Barbora 2, Kortus Daniel 2, Součková Lucie 2.

České Budějovice, KCC Sokol U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  13:15

Poločas: 6:6. Rozhodčí: Ondřej Fridrich, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 4, Kortus Daniel 3 - Holubčíková Kristýna 6, Vernarská Vendula 4.

Prostějov, SK RG U19 : Šenov, KC - ZŠ U19 11:18

Poločas: 5:10. RozhodčÍ: Peter Bušík, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Valenta Josef 3, Dušek Martin 2, Lorencová Nikola 2, Ošťádal Vojtěch 2 - Holubčíková Kristýna 5, Holubčík Jakub 3, Toufar Jan 3.

MINITURNAJ V PARDUBICÍCH (pořadatel Náchod)

Domácí zabrali a dvěma výhrami se v tabulce dostali na dostřel nejlepších celků. Náchodští dorostenci porazili oba brněnské celky a s šesti body ztrácejí jen jednu výhru na nejlepší týmy soutěže.

Blízko prvního úspěchu v sezoně byl v obou duelech Nový Lískovec, ani jeden zápas však nakonec do vítězného konce nedovedl. Parádní střelecké představení v Pardubicích předvedla Anna Literová z brněnského Korfbal klubu, jež ve dvou kláních zaznamenala sedmnáct tref.

Jakub Pernica (trenér, Nový Lískovec): „Zatím jsme nevyhráli, loni jsme však měli také podobně nevydařený start a nakonec hráli finále. V Pardubicích jsem měl po prvním utkání s Brnem chuť odjet. Hráči si mysleli, že bez problémů vyhrají a na hřišti pak vůbec nechtěli. Navíc mě naštvali tím, že vůbec neposlouchali mé pokyny. Měli jsme vyhrát, což uznal i kouč Korfbal klubu Honza Šedý. Druhé utkání s Náchodem jsem nechal už jen na hráčích a nezasahoval jsem jim do toho. Nakonec je mi líto, že jsme opět nevyhráli. Hráči totiž konečně pochopili, co je to tým a na palubovce to tak vypadalo.“

SK Plhov Náchod U19 - Brno, KK U19  15:12

Poločas: 8:6. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 8, Štěpánová Pavlína 4 - Literová Anna 6, Čarvaš Dominik 2.

Brno, KK U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  17:13

Poločas: 8:5. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Literová Anna 11 - Kubů Nela 5, Kratochvilová Kateřina 3.

SK Plhov Náchod U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  18:12

Poločas: 11:3. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 6, Nováková Klárka 3, Štěpař Václav 3 - Kubů Nela 5, Leznar Adam 3.

Tabulka po 3. kole:

1.            České Budějovice, KCC Sokol U19              6             4             0             2             83:67     8

2.            Prostějov, SK RG U19                                  6             4             0             2             82:69     8

3.            Šenov, KC - ZŠ U19                                      6             4             0             2             72:80     8

4.            SK Plhov Náchod U19                                   6             3             0             3             79:70     6

5.            Brno, KK U19                                                6             3             0             3             79:71     6

6.            Brno, KK Nový Lískovec U19                         6             0             0             6             62:100   0