Nový účastník 1. ČKL v sezóně 2018-2019

Polský klub Sport Club Defenders Korfball Wroclaw požádal Český korfbalový svaz o možnost zapojit se do 1. České korfbalové ligy v ročníku 2018-2019.

Sportovně-technická komise ČKS doplnila již rozlosovanou a připravenou soutěž. Všech osm družstev českých družstev v této soutěži souhlasilo s dodatečným zapojením polského družstva. Na stránkách Českého korfbalového svazu je v současné době již možné nalézt novu verzi termínové listiny pro 1. ČKL, která již zahrnuje poprvé v historii i družstvo od našich severních sousedů, kteří se poprvé představí 13. října na turnaji ve Znojmě proti znojemskému a brněnskému béčku.

Provedená změna neznamená výrazný zásah do termínové listiny, neboť stačilo pouze plánované dvojzápasy doplnit právě o wroclawský klub. Pro každé družstvo to znamená nárůst o jeden hrací termín, neboť každému vzroste počet odehraných zápasů ze 14 na číslo 16.