Budějovice daly Znojmu šanci, to ji však v Prostějově prováhalo

Znovu je o něco víc jasno. Složení finálové dvojice se už jen těžko změní. Korfbalisté Znojma totiž sice měli šanci opět se přiblížit druhým Českým Budějovicím, jenže v Prostějově vyhráli jen jeden zápas, což je málo. Naplno tak nevyužili toho, že Budějovice v jedenáctém extraligovém kole dvakrát prohrály v Brně. Šance Znojma na finálovou účast sice pořád žije, České Budějovice však v rukou drží všechny trumfy.

DVOJZÁPAS V BRNĚ

Ztráty na obou stranách byly značné, o něco líp se s nimi vyrovnalo Brno. Letošní čtvrtý, tedy poslední dvojzápas dvou úhlavních extraligových soků Brna a Českých Budějovic poznamenaly velké absence v obou týmech. Lépe se s nimi nakonec poprali Jihomoravané, kteří zvítězili 18:12 a 20:14. „Ztráty zápasy hodně ovlivnily. Šlo to poznat i na hře. My jsme měli přeci jen víc náhradníků, což nám pomohlo,“ soudil brněnský kouč Jakub Máša.

České Budějovice postrádaly duo ostrostřelců Jakub Bláha, Vlastimil Krejčí a jejich koše scházely. S Brnem Jihočeši sice herně držely krok, jenže je srážela horší úspěšnost střelby a únava v závěru obou utkání. „Bylo to pro nás hodně náročné. S rostoucí únavou klesá koncentrace, což je pak znát hlavně na střelbě,“ vysvětlila českobudějovická opora Martina Klacková.

V případě bojů Brna s Budějovicemi se letošní extraligový ročník podobá tomu minulému. Z osmi zápasů Korfbal klub vyhrál hned sedmkrát. Loni měl v základní části také velkou převahu, jenže ve finále mu to nebylo nic platné, protože ho v něm České Budějovice překvapily. „Ač jsou letos výsledky občas jednoznačné, hra tak nevypadá. Podobné to bylo i loni. Finále je pak úplně jiný zápas, myslím, že šance budou na obou stranách podobné,“ vyhlížela Klacková. „Je trochu škoda, že jsme si chtěli okouknout soupeře směrem k finále. Kvůli absencím nám však dvojutkání moc neřeklo,“ přidal Máša.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol  18:12

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Bušík Peter 5, Jonáková Eliška 3, Jonáková Štěpánka 3, Skála Martin 3 - Hurdálková Tereza 3, Pešák Petr 3, Hurdálková Gabriela 2, Jiřička Martin 2.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol 20:14

Poločas: 9:7. Rozhodčí: Tomáš Voda, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Drábková Dominika 6, Bušík Peter 4 - Mensová Anežka 4, Hurdálková Tereza 3.

DVOJZÁPAS V PROSTĚJOVĚ

Měli šanci, jenže ji naplno nevyužili. Znojemští korfbalisté věděli, že České Budějovice v sobotu dvakrát padly a mohli se tak opět přiblížit vysněnému druhému místu. V neděli v Prostějově se jim však nevyvedl první zápas, který ztratili 16:23. Uspěli alespoň ve druhém klání, které ovládli 18:16.

Na Hané se hrál poměrně otevřený korfbal. V prvním utkání měli od začátku navrch domácí hráči, a vše nasvědčovalo tomu, že to tak bude pokračovat. V poločase už vedli 10:5, ale znojemští korfbalisté se zmátořili a duel otočili. Jako správný kapitán vedl znojemské povstání Jiří Podzemský. „Zahrál výborně. Nám už asi docházely i síly. Nějakou motivaci do zbytku extraligy máme. Nechceme prohrávat a teoreticky můžeme zaútočit i na třetí Znojmo. Museli bychom ale dvakrát porazit Brno i Budějovice,“ usmál se prostějovský trenér David Konečný.

Prostějov – Znojmo 23:16

Prostějov – Znojmo 16:18 (v době uzávěrky článku nebyly do systému vloženy podrobné statistiky)

Tabulka:

1.            Brno, KK                                   22           16           1             5             400:340                33

2.            České Budějovice, KCC Sokol    20           10           1             9             352:354                21

3.            Modří Sloni YMCA Znojmo         22           8             2             12           355:382                18

4.            Prostějov, SK RG                      20           5             2             13           330:361                12


Komentáře

komentáře Disqus